008 : PROTŘEPAT, NEMÍCHAT – PUNK ROCK SHOW ZAČÍNÁ

31.01.2023

Kapela 008 přichází s novým studiovým albem s názevm " V tomhle světě se nevyznám". 

Kapela 008 vnikla před 12-ti lety, pochází z Mníšku pod Brdy a styl, který hraje, by se dal označit za melodický punk rock. Za 12 let své existence nahrála 4 studiová alba a odehrála desítky koncertů po České Republice.

Nová studiová placka "V tomhle světě se nevyznám" vychází po dlouhých 6-ti letech od posledního "plnotučného alba ("Všechno je jasné"2016). V mezičase vyšlo EP (2018) a kompilačka ("10 Yeras", 2021).

008 jako své vzory zmiňuje Škwor, Jaksi taksi, Punk floid, Rybičky 48 a ze zahraničních Inekafe, NOFX, Pennywise a řadu dalších.

Od roku 2013 si svá alba kapela nahrává sama ve svém malém studiu Ramon Records.
A nové album nebylo výjimkou. Práce na něm začaly v červnu roku 2022 a finální práce skončila na konci roku. Oficiální datum vydání připadlo na 15.leden 2023, křest CD je naplánován na 11.února 2023 v pražské restauraci Železná panna.

Na albu najdeme následujících 10 skladeb:

1.V tomhle světě se nevyznám

2.Každodenní problémy

3.Chci jít s tebou ven

4.To jsem já

5.Nejsi nic

6.Punk rock show

7.Nechci být jiný

8.Prostě rokec

9.Až to skončí (hrdina)

10.Život svůj

008 hrají svižný, melodický punk rock. Název alba "V tomhle světě se nevyznám" pro samotnou kapelu neplatí. Míra, Jakub, Jarda a Tomáš sec sakra dobře ví, kam patří a dávají to zřetelně svou hrou a texty najevo. Tady heslo "No Future" neplatí. Pro album je typická dynamika, elán, optimismus, svěžest, zapamatovatelné refrény a silná melodická linka, která se táhne celým albem. Těch 10 skladeb profrčí kolem vás jak vítr. Nestačíte ani zívnout nebo se nudit. Spíše naopak. Tracklisting sjedete přinejmenším ještě jednou.

Texty jsou každopádně z reality a občas nutí k zamyšlení (neposlouchej kecy, co jsou hovně, život se nežije v novinách nebo na sociálních sítích. Nepoučují, jen se vrací k základním pravidlům života - věřit si, mít svůj názor a stát si za ním, mít přátele, žít a bavit se, i když zrovna není do skoku. Prachy, protekce, nablejskaný káry jsou sice oukej, ale štěstí a lásku si za to nepořídíš.

"Máme vlastní styl, vlastní názory, všem sráčům navzdory..."

Nula, nula, osmička není žádnej agent, ale lék na každodenní problémy.

Aktuální sestava kapely je Mirek Mašek (Kytara, Zpěv), Jakub Pour (Kytara, Zpěv), Jarda Pelc (Baskytara), Tomáš Marek (Bicí).

Tak šup, zmáčknout PLAY a Punk rock show začíná....

Odkaz na kapelu:

www.088band.cz

https://www.facebook.com/008.official