ABSOLUT DEAFERS - " VÁŠEŇ JE TO, CO NÁS POHÁNÍ "

20.02.2020

Vyserte se na přiblblé seriály a přijďte se pořádně vyblbnout. Jsme tady pro vás a společně si to užijeme! 

ABSOLUT DEAFERS 

Rocková pětka z Frýdku-Místku vznikla koncem roku 2007. Na svém triku mají 3 CD - Zrození (2013), Himaláje v nás (2016), Live (2018) a jedno DVD - Live trough 10,000 holes (2011). V roce 2019 vyšel singl Král.

Kapela vyráží na jarní turné a zastaví se na 9 místech. Tour pojedou společně se skupinou Public Relations. První zastávkou je Naroďák v Jaroměři, a to 14.3.2020.

Jako své vzory uvádí AD : Bring me the Horizon, Korn, Alice in Chains, Pantera, Primus, Tool, Led Zeppelin...

Současné složení kapely : 

Honza "JOKER " Jašek - zpěv

Jirka "CREMIL" Czyž - kytara

Dominik Žižka- kytara

Ondra Larisch - Basová kytara

Jonáš Mrva - Bicí

MUSIC Report požádal o rozhovor JOKERA (Jana Jaška) frontmana kapely, zpěváka, příležitostného basáka a svého facebookového přítele.

1. Od doby, kdy jsem vás naposledy viděl naživo (na Střeláku v Hradci Králové, jako předkapelu Arakainu) v roce 2015 uplynulo 5 let. Co se od té doby změnilo a kam se kapela hudebně posunula?

Změnilo se všechno a vlastně nic ? Omladili jsme kapelu, začali jsme si věci dělat po svém, ale stále to chceme dělat jak nejlépe umíme a dáváme do toho maximum tak, aby to nás a hlavně naše posluchače stále bavilo.

2. AD dělali předkapelu Vitacitu, Horkýžům Slížům, Arakainu, Dymytry, Citron, Kreyson .... samá slavná jména .... Díky těmto společným koncertům jste oslovili a získali řadu fanoušků a příznivců. Nestýská se vám po velkých sálech a halách? Nebo máte raději menší kluby a prostory, kde je více bezprostředního kontaktu s publikem?

Je pravdou, že čím větší je odstup mezi mnou a fanoušky, tím hůř se mi s nimi propojuje. Na hraní v bezprostřední blízkosti s fanoušky je něco magického a občas mi to, hlavně na velkých festivalech, chybělo. Samozřejmě když zařve celý sál "Ovce a vlci" má to ohromnou a nepopsatelnou sílu!

3. Nějak pořád nedokážu AD žánrově zařadit, vaše hudba mi připadá jako směs všeho možného... určitě jde o dobrej a chutnej hudební koktejl .... Do jaké přihrádky rockové muziky bys vás šoupnul?

Děláme muziku, která nás baví a která zrovna vypadne z šuplíku nebo "jamu". Je to prostě náš "Absolut Rock".

4. Když jsem dříve fotil holky a dával snímky na FB, skoro vždycky tam byl ( u těch více sexy) tvůj lajk... .:-) Slyšel jsem, že jste teď všichni šťastně zadaní.... Tak to mají asi vaše fanynky a groupies smolíka.... Stejně tak jako lajkování polonahých slečen... Přistály vám na pódiu někdy kalhotky nebo podprda a pokud ano, kdo je skladoval?

Je pravda, že pro ženy mám slabost. Všechny mi přijdou jedinečné a krásné. Pokud má navíc někdo talent zvěčnit tuto krásu fotografií nebo třeba kresbou, je to obdivuhodné. Co se týče kalhotek, přistihl jsem jednou našeho bývalého basáka Aleše Vengláře, který "stopil" vhozené kalhotky a už jsme je nikdy neviděli. Jestli má ovšem doma tajnou sbírku propocených "majtek", se budeš muset zeptat jeho.

5. Na pódiu předvádíš docela energickou a dynamickou show... to asi panák na kuráž před vystoupením nepřipadá v úvahu.... Ale co po vystoupení, jaký má kapela pitný režim? Pivo, víno, tvrdý nebo nealko?

Je pravda, že před koncertem já osobně jedu většinou jen vodu. Po koncertě je to jiná píseň. To si dám cokoliv, hlavně když je to whisky ... ?

6. Jak jste se dali do kupy právě s Public Relations?

S klukama se známe už pár let. Byl jsem u natáčení klipu "Hora" a dlouho jsem snil o společné akci a najednou, hulahop, je tady celé tour. Moc se těším!

7. Svoje turné zahajujete v jaroměřském Nároďáku. Ten se teď pomalu, ale jistě stává svatostánkem nejen východočeských rockerů. Je fajn, že vystoupíte na úvod právě zde. Už jsi někdy v Jaroměři hrál, nebo jsi musel koukat na mapě, kamže to pojedete?

Na tyhlety otázky je lepší náš kytarista Jirka Czyž. Jakmile mu řekneš kdejakou vesničku, kde jsme hráli, hned ti řekne jaké tam měli pivo a jestli bylo na hajzlu mýdlo :-D Pokud mě ale paměť neklame, v Jaroměři jsme nehráli, takže se velmi těším na premiéru.

8. Dneska se kapely do tvorby cédéček moc nehrnou... spíše EP, singly, videoklipy.... Jak se k podobné praxi stavíte vy jako kapela?

Jak jsem psal na úvod, snažíme se dělat věci jinak než před tím. Měli jsme 2 CD bez klipu, teď už bez klipu píseň ani vydat nechce. Věřím, ale že pravda je někde uprostřed a pokud bude dost materiálu, třeba z nás za čas zase nějaké to plnohodnotné CD vypadne ... A nebo ne ?

9. JOKER. Koukal jsem na upoutávku na stejnojmenný americký film (mj. získal Oscara za hudbu).... Třeba na ČSFD ... "Zkrachovalý komediant ...... se dlouho pohybuje na tenké hranici mezi realitou a šílenstvím". Myslím, že ke zkrachovalci a šílenci máš pěkně daleko... Jak a kdy vznikla tvoje přezdívka?

Nehledej v tom vědu, vzniklo to z příjmení... Jašek - Šašek. Vždy mě šašek fascinoval z hlediska postavy ve středověku. Mohl říct králi cokoliv, ale řekl to tak, že to buď král nepochopil, nebo si myslel, že ho šašek jen chlácholí.

10. A poslední obligátní otázka - vzkaz pro fanoušky a proč by se měli zvednout z kavalce a dorazit na váš koncert?

Jejda, na marketing jsem nikdy moc hlavu neměl... Vyserte se na přiblblé seriály a přijďte se pořádně vyblbnout. Jsme tady pro vás a společně si to užijeme!

Díky za rozhovor a těším se na koncert v Jaroměři!