ACE FREHLEY: CHCI, ABY SE STANLEY, AŽ USLYŠÍ MÉ ALBUM, CÍTIL JAKO PITOMEC

30.10.2023

Ve zbrusu novém rozhovoru  poskytl bývalý kytarista a zakládající člen KISS aktuální informace o průběhu nahrávání jeho nového studiového alba. 

Ve zbrusu novém rozhovoru pro rádio 93,5 FM MAX v Indianě poskytl bývalý kytarista a zakládající člen KISS aktuální informace o průběhu nahrávání jeho nového studiového alba.

Ace řekl: "Moje album je hotové a právě teď, během našeho rozhovoru probíhá mastering. A pokud všechno půjde dobře, album bude v pondělí 30. října odesláno nahrávací společnosti."

A co mohou fanoušci očekávat? 72letý rocker řekl: "Myslím, že to může být nejlepší album, jaké jsem kdy udělal. A je to poprvé, co jsem napsal většinu písní se Steve Brown z TRIXTER. Je skvělý skladatel a já rovněž. Dali jsme hlavy dohromady a písničky vycházejí dvojnásob dobře. Vyšlo to mnohem lépe, než jsem čekal. Zpěv má grády, kytarová sóla jsou silná, písně, texty, melodie, všechno je opravdu plné energie."

Na otázku, zda očekával, že jeho sólová kariéra bude tak dlouhá, Ace odpověděl: "Ze začátku to bylo těžké. Ve skutečnosti si vzpomínám na dobu, kdy jsem poprvé podepsal smlouvu s eOne Music. Chlapík z labelu mi sdělil, že ho od podpisu se mnou hodně lidí odrazovalo. Prý nic nenahraju, nedokážu. Protože "hlavní kápa" KISS Paul Stanley a Gene Simmons se do značné míry pokoušeli zničit mou důvěryhodnost tím, že mě nazývali opilcem a narkomanem a někým, na koho není spoleh. Ale kdyby to tak bylo, jak jsem mohl udělat pět alb? A posledních 10 let pravidelně jezdit na turné. Nedává to žádný smysl. Neustále si protiřečí. Teď zase říkají, že pokud bych s nimi hrál na rozlučkovém turné, zkazil bych jejich vystoupení. Paul Stanley v 'The Howard Stern Show' řekl, že kdybych s nimi byl na pódiu, mohlo by se kapele říkat PISS místo KISS. No, až vyjde moje nové album, doufám, že se bude cítit jako jako imbecil."

Ace Frehley hrál v KISS od jejího založení v roce 1973 až do svého odchodu v roce 1982. Po odchodu z Kiss založil Frehley vlastní kapelu s názvem Frehley's Comet a vydal s ní dvě alba. Následně se vydal na sólovou dráhu, která byla pozastavena, když se v roce 1996 znovu připojil ke Kiss na velmi úspěšné reunion turné.

Frehleyho druhé působení ve skupině Kiss trvalo až do roku 2002.

Jeho poslední sólové album, Origins Vol. 2 vyšlo v září 2020.

Časopis Guitar World uvedl Frehleyho jako 14. nejlepšího rockového kytaristu všech dob.

Mimo Kiss měl Frehley komerční úspěch a jeho první sólové album se stalo platinovým.

Frehley je známý svou agresivní, atmosférickou a melodickou kytarovou hrou a je také známý používáním mnoha kytar se "speciálními efekty".

Frehley byl uveden do Rock and Roll Hall of Fame v roce 2014 jako člen skupiny Kiss.