ALBUM ANDĚLÉ A BESTIE OD KAPELY ROSA NOCTURNA VYŠLO V ANGLICKÉ VERZI JAKO ANGELS AND BEASTS

06.09.2022

Nový videoklip ke skladbě "Fear" by měl vyjít do konce tohoto měsíce.

V listopadu 2020 brněnská Rosa Nocturna vydala symfonic/folk metalové album Andělé a bestie. Po úspěšné prezentaci v České republice se kapele zachtělo přiblížit se i zahraničním fanouškům a rozhodli se vytvořit pro ně anglickou verzi. Už původní česká verze obsahovala dvě bonusové písničky v angličtině, čímž kapela naznačovala, že se k tomuto kroku zřejmě odhodlá.

Po necelých dvou letech se tomu tak stalo a album ANGELS AND BEASTS vyšlo 1. září 2022.

I na anglické verzi se představí plejáda hostů, jak je u Rosy Nocturny zvykem. Samozřejmě zůstávají všichni muzikanti, kteří nahráli hudbu a zpěváci, kteří se objevili v původních anglických verzích. Hlavními hosty v nových anglických písničkách jsou René Perry David z Flowewhile, Shirley Tracanna z Wishmasters a Lenka Ereis Šíková z Erty. Po boku zpěvaček kapely, Anety Zatočilové a Viktorie Surmové, dodávají albu magickou atmosféru. Všechny hosty lze nalézt na webu kapely.

Samotnému vydání alba předcházaly tři videa, taktéž předělaná na anglickou verzi. Lightbringer, Desires in mist a Of love, of war, of blood.

Nyní kapela chystá zcela nové video k hororové písničce Fear. Dle informací od kapely by mělo vyjít do konce září a jako hlavní host by se v něm měla představit Shirley Tracanna z kapely Wishmasters.

Rosa Nocturna ve svých písních klade důraz na zajímavé melodie, bohaté symfonické aranže a silné kytarové riffy. Převážně české texty vypráví poutavé příběhy, milostné romány či bájné epopeje. Snaží se předat pozitivní energii nebo zvou posluchače k zamyšlení.

Kapela byla založena v roce 2007. Od té doby vydala 4 alba, 4 singly a participovala na mezinárodním kompilačním CD Spectrum vydaném v USA. Dále vydala 6 videoklipů, hraných či kreslených. Na své propagaci a PR začala více pracovat vydáním alba Zapomenuté příběhy v roce 2016, kdy si ujasnila své cíle stát se aktivní kapelou a hrát pro co nejvíce lidí.

Kapela má 5 stálých členů. Principála, kytaristu a skladatele Tondy Bučka, kytaristu Petra Vosynka, basáka Davida Koudely, bubeníka Dana Havránka a zpěvačku Anetu Zatočilovou. Dále dlouhodobě spolupracující hlavní zpěvačku Viktorii Surmovou (Surma) a zpěváka Mathiase Nováka.

Na svých albech však Rosa Nocturna dává prostor i dalším muzikantům. Neomezuje se žádnými hranicemi, styly ani pravidly a rozpoutává doslova muzikálový hudební cirkus.