ALICE COOPER: TRANSGENDER JE MÓDA. MŮŽEŠ BÝT KLIDNĚ TAKY KOČKA NEBO SE IDENTIFIKOVAT JAKO STROM. NĚKDY SI PŘIPADÁM JAKO V ROMÁNECH KURTA VONNEGUTA…

24.08.2023

"V New Yorku už se lidé pomalu lidé bojí vyslovit slovo "matka". Musí říct "rodící osoba". Nechápu to."

V novém rozhovoru pro Stereogum byl Alice Cooper požádán, aby řekl svůj názor na některé z nedávných komentářů jeho rockových vrstevníků o genderové identitě, kdy Paul Stanley nazval genderově přehnanou péči o děti "smutnou a nebezpečnou módou" a Dee Snider s ním zjevně souhlasil. Alice řekl: "Chápu, že existují případy transgenderů, ale obávám se, že je to také móda, a obávám se, že mnoho lidí tvrdí, že to tak je. Špatně to je, když máte šestileté dítě, které nic netuší. Chce si jen hrát a vy mu říkáte: 'Jo, jsi kluk, ale mohla bys být holka, kdybys chtěl." Myslím, že je to pro dítě hrozně matoucí. Pro teenagera ještě více. Stále se snaží najít svou identitu, a tady se děje něco, co mu říká: "Jo, můžeš být, čím chceš. Můžeš být kočka, když chceš. Nebo se prohlásit za strom… A já říkám: "No tak! Copak jsme v nějakém románu Kurta Vonneguta? Je to tak absurdní."

"Celá ta věc s "probuzením"... Na tuto otázku nemůže nikdo odpovědět. Kdo určuje pravidla?" pokračoval. "V New Yorku už se lidé pomalu lidé bojí vyslovit slovo "matka". Musí říct "rodící osoba". Nechápu to."

Když moderátor poukázal na to, že rodiče pouze naslouchají svým dětem, Alice odpověděl: "No, vidím, že toho někdo opravdu využívá. Chlap může kdykoli vejít do ženské koupelny a jen říct: "Dnes mám pocit, že jsem žena" a užít si to tam. Jen využije situace. A něco se stane. Někdo bude znásilněn a ten chlap řekne: 'No, ten den jsem se cítil jako holka "A pak jsem se cítil jako chlap." Kde je hranice?. Musíme to dostat pod kontrolu.' S umělou inteligencí je to skoro podobné. Je to stejně nebezpečné."