APOCALYPTICA SE VRACÍ KE KOŘENŮM

11.01.2020

Apocalyptica předvede 26.1.2020 v pražské O2 aréně nové album Cell-0 

10.ledna 2020 uvedla finská symfonic metalová kapela Apocalyptica na trh nové album s názvem Cell-0. V sestavě Eicca Toppinen, Perttu Kivilaakso, Paavo Lötjönen a Mikko Sirén hlásí skupina návrat ke svým kořenům.

Cell-0 je v pořadí 9 studiové album, poslední "Shadowmaker" vyšlo v roce 2015.

Apokalyptica v něm spojuje mystiku, moudrost, zkušenost a emoce do jednoho příběhu, který nepotřebuje žádná slova. Apokalyptica, to jsou skuteční průzkumníci, kteří neustále hledají nové hranice a nezmapovaná území, ke kterým se mohou vyjádřit. Skupina se vydala na cestu do vesmíru instrumentální hudby dál, než kdykoli předtím.

Perttu Kivilaakso říká : " Je těžké vyjádřit se bez textů, ale když se nakonec miliony not a poznámek spojí dohromady, vytvoří hudbu. Stejně, jako když se spojí miliony buněk, aby vytvořily život. A když si vizualizujete celou věc, objeví se podobné vzory. Když se podívám na symfonické noty, vypadá to podobně jako hvězdné nebe a když se podívám na oblohu a uvidím hvězdy, také je vidím jako potenciální noty.

Lidé trpí a vůbec nezacházejí správně s naší planetou. Některé skladby na Cell-0 ukazují na slepotu a chamtivost, ale také na to, jak bychom se mohli a měli napravit. A začal jsem věřit, že s lidskou nevědomostí by se mělo zacházet jako se smrtelným hříchem. Protože může za to, kolik špatných věcí je v současnosti kolem nás."

Album Cell-0 obsahuje 9 skladeb :

Ashes Of The Modern World, Cell-0, Rise, En Route To Mayhem, Call My Name, Fire&Ice, Scream For The Silent, Catharsis, Beyond The Stars.

Nahrávání trvalo tři měsíce (studio Sonic Pump, Helsinki), zvuk a mix obstaral Andrew Sheps (Red Hot Chili Peppers, Lana Del Rey, Metallica, Black Sabbath). Album vyšlo pod křídly vydavatelství Silver Lining Music.

Album nebude na poslech vůbec jednoduché a nebude pro "slabé srdce". Nedává návod, jak se cítit a nic nepojmenovává. Naopak otevírá posluchači bránu, aby hledal význam uvnitř sebe sama.

Eicca Toppinen k tomu dodává: "Tyto skladby mají tolik vrstev a jsou tak složité, že není vždy snadné přesně určit, o co jde. Ale myslím si , že to je krása instrumentální hudby. To, že posluchač může klidně zažít stejné písně velmi odlišnými způsoby. "Apocalyptica vyráží samozřejmě na podporu svého alba tour. Evropské zimní turné v rámci The Great Tour : Sabaton, Apocalyptica, Amaranthe. V ČR již za nedlouho - 26.1.2020, O2 aréna Praha. Na jaře vyráží Apocalytica na spanilou jízdu po Severní Americe, doprovázet na tomto turné ji bude Lacuna Coil.

A jaký by mohl být setlist na pražském koncertu ?

Ashes of the Modern World, Rise, Grace, Seemann (Rammstein cover), I Don't Care, Nothing Else Matters (Metallica cover), Path / Fields of Verdun (Sabaton cover), Seek & Destroy (Metallica cover), Eurovision Theme / Thunderstruck, In the Hall of the Mountain King, (Edvard Grieg cover)