ARAWN : „BŮH DĚLÁ, ŽE NIC NEVIDÍ. KDYBY VIDĚL, ZAČNE SE BÁT“

16.03.2021

ARAWN... tak mu říkaj. Prej Bůh podsvětí....pokud seš rovnej tak oukej, ale kdo je křivák, zažije peklo...  

Intro :

Komu jinému se mohl narodit tvrdý, nekompromisní, nesmlouvavý a rozhodně ne přítulný kříženec než  thrash metalovému fotrovi a hardcorové feně...? (metalovejch fotrů vlastně mohlo být  víc, přibíhali ze všech směrů...death, melodic...když matka budoucího rabiáta hárala... ale kdo teď bude pátrat po DNA ? Když ty testy jsou stejně k prdu...  )

ARAWN... tak mu říkaj, prej Bůh podsvětí....pokud seš rovnej, tak oukej, ale kdo je křivák, zažije peklo...

Kde jinde se to mohlo stát...než na místě všech ztroskotanců, vyděděnců, kde se pro ránu nejde daleko, kalí se do svítání, paneláky hořej a v noci si připadáš jak někde v Bronxu...jasně, Dycky Most!

Kapela ARAWN  vypustila do světa své druhé album s názvem ODKAZ DOBY. Vyšlo pod značkou SLOVAK METAL ARMY. Rok tvrdé práce, který sstál za to. První kritiky a ohlasy příznivců tvrdé muziky to potvrzují.

Suky, Zakk, Hroch a Viking napsali a nahráli 9 skladeb :

Z/N/P, Mozkomor,  Jáchymov, Nemyslí, zaplatí, Pohan, Hlasy z Tartaru, Ragnarok, Dívej, venku už svítá a Devět křížů.

Už podle názvů je vidět, že o žádné vítání světlých zítřků nepůjde,  a že dojde na pěkně vostrej a nasranej koment nejen týhle doby, ale i historie, kterou jsme tak trochu víc zmrzačili a zprznili. Zapomněli na člověka jako lidskou bytost a udělali z něj nemyslícího, poddajného otroka a loutku.

(Zařadit/Nekecat/Poslouchat/) a když ne, čeká tě bolestná náprava a převýchova (Jáchymov).

Pokud někdo přepokládá, že k tvrdé muzice patří jen texty o hovnu nebo bezduchý řev, bude v případě ARAWN dezorientován. Těch devět skladeb, to je devět příběhů...věty, co maj smysl a hloubku.. přinutí tě zastavit se... jo, není to zrovna extra spisovně, stejně jako tyto řádky...ale, není důvod si na něco hrát.... Stačí "vymanit se ze stáda debilů" a hned ti bude líp. Thrashová poezie jak má být... a pokud to je sladěno i vizuálně, a můžeš si slova číst jako ve zveřejněných lyric videích Devět Křížů a Pohan, je to paráda!

Hudebně jde o vysokooktanovej agresivní thrash, občas řízlej černým deathem pro zpomalení a nadechnutí se k dalšímu boji. Dobře seřízenej motor, kytary, rytmika, zpěv, vše  seštelovaný k maximálnímu výkonu. Zřejmě nic moc pro intelektuály (čest výjimkám) a počestné single soudružky. Melodické linky napasované na ostré a chladné riffy, změny rytmu od "sypaček" po houpavou chůzi opilců, extrémní příval energie... a to vše s lehkostí a postupným dávkováním...

Doporučení : Votlučte zdi platama od vajec nebo obložte matracema, nachystejte pár kartónů piv... hoďte "cédo" do mašiny, volume do prava na max  a užívejte. Stojí to za to !!!

Pozn. Album Odkazy doby se umístilo na 8.místě v anketě NEJLEPŠÍ ALBUM CZ/SK 2020 vyhlášené časopisem SPARK.

Sestava kapely :

Jirka "Suky" Suk - growl/scream

Milan "Zakk" Brna - guitars/scream

Tomáš "Hroch" Vančura - bass

Petr "Viking" Jebavý - drums