ARAWN VYDÁVAJÍ NOVÝ VIDEOKLIP KE SKLADBĚ „UŽ TADY NECHCI ŽÍT“

07.07.2023

Kapela ARAWN nabízí skvělou kombinaci tvrdé hudby a nápaditých textů vybízejících k moshpitu. 

Mostecký kvartet ARAWN vydává pod labelem Smile Music Records nový videoklip k písni "Už tady nechci žít". Kapela nabízí skvělou kombinaci tvrdé hudby a nápaditých textů vybízejících k moshpitu.

ARAWN [orón, erejvn] je v keltské tradici králem podsvětí, představuje boha smrti a padlých ve válce. Je jednou z významných postav a symbolizuje cyklickou povahu života, smrti a znovuzrození. Přesto je Arawn přísný a nesmlouvavý, proto jej mostecký kvartet volí za název svého nesmlouvavého death thrashoveho melodismu. Kapela má jasnou a přesnou vizi, kudy se má thrashový bůh podsvětí vydat, na vás už je, zda posbíráte odvahu jej následovat.

Singl "Už tady nechci žít" má jasné poselství: "Za spolupráce a technické podpory našich kamarádů jsme klip točili v nejmenované polorozpadlé hale, protože tohle místo koresponduje s duchem a myšlenkou této písně. Text jsem napsal jako vyjádření nesouhlasu se zacházením s přírodou. To, jak jsme bezohlední a jak se nám to jednou vymstí (jestli už není pozdě). Nechci být pokrytec. Každý z nás má svojí uhlíkovou stopu, ale někdo větší a někdo menší. Taky jezdím autem, topím plynem, nakupuju potraviny v supermarketu. Bez toho asi dnes už nelze žít. Ale třídím odpad, šetřím vodou, nevyhazuju nikde po venku bordel a podobně. Kdo to dělá je hlupák. Věřím, že klip zaujme a třeba, což by bylo nádherný, někomu i otevře oči," poodkrývá další dimenzi skladby zpěvák Ďuro. Hudebně se singl klasické thrashovině ARAWN trochu vymyká doplňuje Ďura bicmen Viking: "My můžeme coby hudební sekce nastínit, že se song trochu vymyká řekněme typickému ARAWN soundu, zkusili jsme to tentokrát zase trošku jinak, než je obvyklé a tak pozorné ucho posluchače může mimo jiné zaznamenat i takové záležitosti, jako jsou tři rozdílné rytmy, tři zcela odlišná tempa a řadu dalších šperků, které vyplouvají na povrch s dalším a dalším poslechem. Myslíme si, že skladba je to náročná, ovšem i ona náročnost působí svěže a věříme, že osloví řadu příznivců metalové muziky a to nejen těch, kteří již ARAWN znají a mapují, ale i ty, kteří nás uslyší nějakým způsobem poprvé."

Na kontě mají thrasheři dvě alba a nespočet odehraných koncertů, které z mostečáků činí aspiranty na konkurenci českým zajetým thrashovým stálicím, ale i těm daleko za hranicemi a možná i za velkou louží. Pro svůj řízný thrash v kombinaci s přesně mířenými melodiemi, které však neubírají hudbě agresivitu, se harmonicky inspirují v mýtech plných krve, smrti a pomsty. Tuhle sypačku podporují promyšlenými až nepříjemně trefnými sociálně i mytologicky laděnými českými texty v podání nezaměnitelného chrapláku, který se okamžitě vrývá hluboko pod kůži. Tahle čtyřka kombinuje silné kytarové melodie zaobalené do do přísně agresivní sypačky, která nenechá nikoho klidným. ARAWN nejsou ukolébavka pro poetické duše, ale agresivní nakládačka s ambicemi být tahounem nejtvrdších tuzemských festivalů otevírající ty nejdivočejší moshpity.

Sestava:

Ďuro Hrča - growl/scream, čistý vokál

Zakk - kytara/scream

Viking - bicí

Hroch – baskytara