BASTARD - DRUHÁ MÜZA

30.01.2020

Máme pro vás jako první recenzi nového alba kapely Bastard

S kapelou Bastard to vypadalo v loňském roce všelijak. Došlo ke změně frontmana kapely a v souvislosti s tím, se začalo prát špinavé prádlo na veřejnosti. Přestřelky na sociálních sítích, obviňování, boj o logo a jméno kapely.

Skupina  v novém složení (Pavel Škarpa - zpěv, kytara, Ladislav Krečmer - kytara, Jarek Jedlička - basa, Mojmír Krochmalný - bicí) udělala to nejlepší, co mohla !

Zavřela se do studia a začala připravovat nové album. Nahrávalo se v ostravském studiu Citron a produkce, mixu a masteringu se ujal srbský zvukový mág Djorde Erič.

Album se jmenuje Druhá müza. Představit si pod tímto názvem lze ledacos. Třeba to, že staří rockeři chytli druhou mízu a začnou řádit jako za mlada. Nebo je naopak osvítila Euterpé - múza hudby a nasypala jim dostatek inspirace a not pro novou placku.

V každém případě budou mít z vydání alba radost zejména přítelkyně a manželky muzikantů - chlapi budou řádit na koncertech, předvádět se s novými songy a doma bude konečně čas na úklid.

Album se začalo oficiálně prodávat dnes 30.1.2020 večer v Plzni.  To odstartovala série tří koncertů kapely Bastard s legendární britskou partičkou Uriah Heep.

CD Druhá müza obsahuje 11 skladeb : Gladiátor, Tváře provinilých, Jenom pocit, Osudy, Zombie Market Show, Jen mě zkouší, Ekoteror, Nakažlivej stav, Andělství, Klín klínem, Nejvyšší čas.

Jako testovací balónek vypustila skupina 23.1.2020 lyric video k titulní skladbě Gladiátor.

Nejlepší kritici jsou na rozdíl od hudebních polovzdělanců vždy "praktikující" posluchači a podle jejich prvních komentů a názorů to vypadá na dobrou muziku! Skladba je melodická, má drajf, chytlavý refrén a určitě má tendenci stát se hitovkou.

Kapela si tak sama vlastně předurčila osud a posluchače postavila před jasnou volbu... jaký dostane bojovník v aréně pokyn - palec dolů nebo nahoru...? 

Tady to je vcelku jasné... Gladiátor vyhrává...

Skladby na desce surfují na vlně rocku /hard rocku/ heavy metalu a těžko stanovit přesnou hranici, kdy se pomyslná hudební vlna láme. V každém případě je to poctivá muzika, ve které si každý najde to svoje.

"Tváře provinilých" - parádní začátek, jak z partesu, houpavá rytmika, melodické riffy. 

 "Osudy" - rockovej ploužák, cajdák nebo balada...říkejte si tomu, jak chcete... ¨to je duet Pavla Škarpy s Lucií Roubíčkovou. Můžete při něm tancovat, vyznávat lásku, mávat zapalovačem nebo mobilem... záleží, na jakou vlnu jste právě naladěni. Tato skladba určitě nebude chybět na koncertním playlistu Bastardu.

"Ekoteror" , tak s touhle skladbou budou mít asi příznivci Gréty a zelení fanatici krapet problém... "vrátit se zpět do doby kamenný, to je šílený.." Trefně napsaný text poukazující na absurdnost dnešní doby.

"Andělství" druhá pomalejší, skvělá věc, s chytlavým refrénem... Jo, nejen rockeři se svým destruktivním způsobem života, ale každý z nás potřebuje svého přítele a ochránce, anděla strážného. Díky za něj !

Poslední dvě sklady "Klín klínem" a "Nejvyšší čas" nás opět vrátí do tvrdší hard/ rockové atmosféry.

11 skladeb prosvištělo v  přehrávači a už mám chuť si dát nášup. Je to návyková muzika...

A moje Top Five ?  1.Tváře provinilých, 2. Gladiátor, 3.Osudy, 4. Andělství, 5. Ekoteror.....

Bastard a jejich nové album rozhodně stojí za poslech !!!