BLACK HEAVEN - DOOM METALOVÁ KAPELA 90.LET VYDALA ALBUM KHARMIC WHEEL

13.09.2023

Po 29 letech se kruh uzavírá. Původně plánované druhé demo, které BLACK HEAVEN začali skládat v roce 1994, dokončili a nahráli letos jako svoje první album s názvem "Kharmic Wheel".

Nesporný vliv raných alb PARADISE LOST jihomoravské BLACK HEAVEN v první polovině devadesátých let přirozeně kormidloval do tehdejších nových vod hudebního stylu, kterému se začalo říkat doom metal. Hned první demo "Heaven In Black" (1993) přineslo kapele uznání a navždy se tím zařadila mezi čelní tuzemské představitele nově vzniklé doommetalové scény. To následně potvrdil Monitor při výběru kapel na CD sampler Masters Of Czech Metal vol. 2, který v roce 1995 BLACK HEAVEN posunul zase o kus dál.

Po odchodu zpěváka a kytaristy Tommyho začala další etapa, která BLACK HEAVEN přinesla cenné zkušenosti i na větších koncertních pódiích. Tvůrčí duch neustával a důkazem jsou počiny "Fantasy" (1996) a "Drama" (1998).

Na konci devadesátých let se BLACK HEAVEN uložili k zimnímu spánku trvajícímu dvě desetiletí. Po jeho konci se již s Tommym v sestavě pustili do remasteringu "Heaven in Black" (2021) a především do dokončení alba "Kharmic Wheel", které bylo nahráno během první třetiny letošního roku ve studiu Šopa.

Pokud jste fanoušci doom metalu devadesátých let, z osmi skladeb na albu "Kharmic Wheel" nebudete zklamáni. 

"Kharmic Wheel" vyšlo u Pařát Productions jako digipack s 24stránkovým bookletem. Kapela k albu vydala i video. 

Seznam skladeb:

Falda/Fauda

Nightfall

Gone Forever

Interstellar

Lament For Naivety

No Regrets

Isle Of The Dead

Kharmic Wheel

Sestava Black Heaven:

Tomáš "TOMMY" Rakvica – kytara a zpěv
Jindra "NUCLEAR" Ticháček – kytara
Libor "HORROR" Novosad – baskytara
Vojtěch Erml – bicí