BLACK ROYAL - NA VALENTÝNA VÁM NADĚLÍME SMRTÍCÍ BLACK METALOVÉ BLUES

13.02.2020

Black Royal vydávají na Valentýna nové album, o tři dny později ho představí v Jaroměři v Nároďáku

Zapomeňte na valentýnské cvrlikání a líbezné cukrbliky. Připravte se na černé metalové blues, které vymáchá vaše duše v tom nejčernějším bahně.

Na svátek sv.Valentýna totiž Vychází nové album finské metalové partičky, která si říká BLACK ROYAL.

Album nese název "Firebride" a vychází zhruba dva roky po jejich debutu "Lightbringer" (nominováno do TOP metalových alb ve Finsku).

Zpěvák a frontman kapely Riku o nahrávce říká :

"Po prvním albu jsme hodně cestovali a neměli čas nahrávat nové věci, Nápady se hromadily, takže když skutečně uzrál čas připravit druhou desku, trvalo nám jen pár měsíců, než jsme pro ni vytvořili skladby. Většinu psaní jsme dělali naživo v naši zkušebně. Skládání a nahrávání alba bylo zastíněno ztrátou našeho drahého přítele, který s námi pravidelně spolupracoval a hodně nám pomáhal na cestách. To rozhodně přidalo albu chmurný nádech. "

Na albu najdeme 9 skladeb : 

 Coven, Hail Yourself, Pagan Saviour, All Them Witches, 313, Gods of War, The Reverand, Firebride, For The Dead Travel Fast.

Skladba Pagan Savior vyšla jako 1.listopadu 2019 jako videoklip a ohlasy byly pozitivní. Tato píseň je inspirována honem na čarodějnice, pohanstvím, válkou mezi raným křesťanstvím a starověkou mytologií. Je o tom, jak církev nutila obyčejné lidi, aby se řídili jejími zákony a pravidly a kriminalizovala každého, kdo se odmítl podřídit. Zvuk je syrový a hrozivý, těžké riffy, sborové zpěvy, brutalita na pomezí Ghostu a Behemmothu.

Magazín ROCK 'N' LOAD charakterizuje kapelu následovně : "Black Royal spojil brutální a syrovou agresi Entombed a Dismember s groovy kalem z Acid Bath a Down, což mělo za následek podmanivý a infekční zvuk, který lze popsat pouze jako smrtící blues."

BLACK ROYAL hraje ve formaci :

Jukka - bicí a perkuse
Pete - basa a doprovodné vokály
Riku - zpěv
Toni - kytara a doprovodné vokály

Muzika Black Royal je brutálním útokem na smysly, s doomovými riffy a zlověstnými melodiemi, démonicky temný až primitivní sound. Spojuje v sobě řadu žánrů jako je doom, stoner, heavy a sludge metal, grunge...

Black Royal se představí 17.2.2020 v jaroměřském Nároďáku. 

Bude to pekelný večírek v režii pěti black metalových kapel : DIABOLICAL (SWE), BLACK ROYAL (FIN), DEVILISH IMPRESSIONS (POL), DARK MIRROR OV TRAGEDY (SOUTH KOREA), PURNAMA (CZ). 

více info na : https://www.facebook.com/events/770687873409275/