BRATISLAVSKÁ SKUPINA FROM OUR HANDS VYDALA NOVÉ ALBUM “SUPERHEAVY”

11.01.2024

Fanoušci kapely From Our Hands se konečně dočkali. Po devíti letech od poslední studiové nahrávky "Individuals" spatřilo světlo světa nové album s odvážným názvem "Superheavy". 

Kapela From Our Hands je fanouškům dobré československé muziky dobře známa. Během své existence se představila na společných koncertech se skupinami jako The Prodigy, Rise Against nebo Sum41. No a na její nové album si fanoušci museli počkat dlouhých 9 let. From Our Hands vydávají svoje čtvrté řadové album s názvem "Superheavy". Kapela na albu začala pracovat už v roce 2018, ale do finální podoby se dostalo až v roce 2023. Jak už to bývá zvykem album si kapela nahrála i produkovala sama ve svém dvorním studiu "Pulp" na bratislavské Kolibě.

"Už v roce 2019 jsme měli dostatek materiálu na vydání plnohodnotného alba, ale potom nám do životů zasáhla pandémie. Od vydání poslední desky jsme se věnovali výhradně jen koncertování a tato vynucená přestávka nám najednou poskytla dostatek času na to, abychom se mohli věnovat albu doopravdy do hloubky. Navíc se náš zpěvák věnuje výzkumu ve Vídni, a tak se naše setkání museli dlouho a s předstihem plánovat." Tolik slova kytaristy Mateje Turcera. Frontman Matej Hoťka mimo působení v kapele vede i výzkumný tým na Vídeňské lékařské univerzitě (MUW). "Věnuji se neurovědě, konkrétně epilepsii a neuronálnímu metabolizmu. Těsně před pandemií jsme rozjížděli velký projekt a času bylo málo. Najednou obě oblasti mého působení dostaly stopku. Hudba ani výzkum se z domova dělat moc nedají. A tak jsem se rozhodl využít situaci na maximum a věnoval jsem se skládání písní a psaní vědeckých publikací a grantů. S odstupem času musím říct, že všechny tři činnosti se podařilo dovést do zdárného konce. Album je venku, podařilo se nám publikovat článek v prestižním časopisu "Journal of Neuroscience" a získal jsem národní rakouský grant." Tolik Matej Hoťka.

Skeptický pohled na svět, který je neodmyslitelnou výbavou každého vědce, je cítit i z textů jednotlivých skladeb na albu. "Skladba Sugar Pills vznikla sice ještě před pandemií, ale už tehdy se mi zdálo, že se lidé tak nějak ztrácejí v množství informací které sa na nás valí. Cukrové tabletky jsou toho celého symbolem. Při výzkumu se častou používají jako placebo pro zjišťování účinnosti nových léků a mají překvapivě silný efekt. Vždyť nakonec je celá homeopatie na tomto placebo efektu založená. Připadalo mi to celé jako zajímavý nápad na písničku, " dodává Matej. Sugar Pills je i prvním singlem z nového alba a kapela k němu natočila i videoklip. Video bylo natočeno ve spolupráci s režisérkou Vladimírou Hradeckou a společností TOXPRO. Hned po skončení natáčení však museli kluci řešit odchod bubeníka Romana Kelemena, který videoklip stříhal. Roman se stal součástí týmu Jakea Paula a stará se mu o všechny jeho videa. "Je logické, že jsme zodpovědnost za střih videoklipu svěřili právě Kelovi. Když nám ukázal finální verzi, byli jsme nadšení," dodává Richard Klimo, baskytarista kapely.

Album "Superheavy" je možné si poslechnout na všech streamovacích platformách a vedle hudby samotné zaujme i netradičním obalem. "Cover jsme se rozhodli udělat ve formě koláže pomocí umělé inteligence a dětských nůžek. Líbila se mi myšlenka, že něco, co vytvoří vrchol současné výpočetní techniky potom vezmeme, rozstříháme a oblepíme lepící páskou s ručně psanými nápisy From Our Hands a Superheavy," říká Matej Hoťka.

Superheavy - seznam skladeb:

Heroin

Dark Roast

Sugar Pills

Take a Club

Sport

Feather

Superheavy

Grace

FB - https://www.facebook.com/FOHofficial

IG - https://www.instagram.com/fromourhandsband/