BREAKING THE TAROT – PRÁVĚ VYCHÁZÍ TŘETÍ SINGL, POSLEDNÍ PŘED VYDÁNÍM DEBUTOVÉHO ALBA

29.06.2023

Hudebně se mají na co těšit fanoušci tvrdšího metal core.  

BREAKING THE TAROT je metal core kapela ze slovenských Košic, založená roku 2021 muzikanty se zkušenostmi z kapel jako Meredith, Dementor anebo Within Silence.

BREAKING THE TAROT se zatím prezentovali dvěma singly, které byly šířeny pouze prostřednictvím streamovacích médií. Podobně tomu bude i při dalším počinu kapely, kterým je skladba "DIGGING UP THE DIRT", která právě vyšla. A už je k dispozici na platformě Spotify, Youtube Music, Apple Music a řadě dalších.Mimo toho všeho je singl též předzvěstí debutového alba, které vyjde pod značkou slovenského labelu GOTHOOM PRODUCTIONS. Detaily ohledně alba kapela zveřejní později. Zatím víme jen to, že bude obsahovat 10 skladeb, které BTT dávali do kupy od svého zrodu v polovině roku 2021. Předběžný termín vydání je červenec 2023. Vydání alba bude podpořené koncerty na Slovenku a v Čechách, včetně účasti na legendárním festivalu Rock Pod Kameňom (20.-22.7.2023, Snina, SR).

O textu skladby Digging Up The Dirt říká zpěvák Tomáš Nemčík "S námětem textu přišel René. Je moderní, aktuální dnešní situaci. Společně jsme ho dostali do podoby, v jaké je i na nahrávce. Pojednává o fenoménu internetového prostoru, kde si na kohokoliv můžeš najít v podstatě cokoliv. Je to také šílené, že ve zlomku sekundy si můžeš o komkoliv najít informace, které možno ani sám nechtěl publikovat. Anebo je za něho publikoval někdo jiný. No a úplně nejhorší na tom je, když jsou tyto údaje potom zneužity různými cestami. V novém prostředí, jako například v práci se už nemusíš novým kolegům ani představovat. Vše si už o tobě "vygůglili" a někdy možná ví o tobě víc než ty sám."

René Blahušiak (kytara) popisuje zvukovou produkci takto: "Hudebně se mají na co těšit fanoušci tvrdšího metal core. Moc jsme se neodklonili od toho, co jste od nás mohli doteď slyšet. Ale v produkci jsme se o dost výrazně zlepšili, což zhutnila i náš zvuk. To ale neznamená, že nemáme rádi melodické prvky. Vyvíjíme se a snažíme se zlepšovat po každé stránce. Jsme zvědaví, jaká bude odezva."

FB: https://www.facebook.com/breakingthetarot

IG: https://www.instagram.com/breakingthetaírot

YT: https://www.youtube.com/channel/UCC7FelLAT4hD-ZZiz19GLmg

Spotify: https://open.spotify.com/artist/6LNtZI3qr7DvPk48UxJUr8