MELODIC METALOVÁ KAPELA ROSA NOCTURNA VYDALA LIVE VERZI  VIDEOKLIPU „SVĚTLONOŠ“

29.09.2023

Kapela Rosa Nocturna letos poprvé vystoupila na festivalu Masters of rock. Nenechala si tuto jedinečnou příležitost ujít a natočila live jednu z písniček svého setu.  

Brněnská melodic metalová kapela Rosa Nocturna vydala live verzi svého úspěšného videoklipu "Světlonoš".

Kapela Rosa Nocturna letos poprvé vystoupila na festivalu Masters of rock. Nenechala si tuto jedinečnou příležitost ujít a natočila live jednu z písniček svého setu. Vybrali oblíbenou pecku Světlonoš, ke kterém už před časem vydali úspěšný videoklip. Nyní je ke zhlédnutí i live verze.

Dále kapela plánuje vydat dva zbrusu nové singly. První se jmenuje Vteřiny a vyjde s klipem během pár týdnů. Druhý singl Čarodějka, který nahráli ve studiu The Barn, by měl vyjít do konce roku.

Fanoušci, kteří kapelu sledují, ví, že mají aktuálně nového bubeníka. Stále ale hledají náhradu za basáka, který odešel na konci prázdnin. Případní zájemci se mohou kapele ozvat některým z jejich komunikačních kanálů.

Rosa Nocturna ve svých písních klade důraz na zajímavé melodie, bohaté symfonické aranže a silné kytarové riffy. Převážně české texty vypráví poutavé příběhy, milostné romány či bájné epopeje. Snaží se předat pozitivní energii nebo zvou posluchače k zamyšlení.

Kapela byla založena v roce 2007. Od té doby vydala 4 alba, z toho jedno v anglické verzi, několik singlů a participovala na mezinárodním kompilačním CD Spectrum vydaném v USA. Na své propagaci a PR začala více pracovat vydáním alba Zapomenuté příběhy v roce 2016, kdy si ujasnila své cíle stát se aktivní kapelou a hrát pro co nejvíce lidí.

Kapela má 5 stálých členů. Principála, kytaristu a skladatele Tondy Bučka, kytaristu Petra Vosynka, zpěvačku Anetu Zatočilovou, basáka Davida Koudely a bubeníka Dana Havránka. Dále dlouhodobě spolupracující zpěvačku Viktorii Surmovou (Surma). Na svých albech však Rosa Nocturna dává prostor i dalším muzikantům. Neomezuje se žádnými hranicemi, styly ani pravidly a rozpoutává doslova muzikálový hudební cirkus.

Významným počinem kapely je historicko-romantický videoklip k písni O lásce, o válce a o krvi z alba Za hradbami času. V tomto videoklipu ztvárnil jednu z hlavních rolí frontman kapely Týr - Heri Joensen.

"Písečný" klip k písničce Světlonoš vytvořila Volha Safronava, finalistka show Česko Slovenkso má talent 2019, pomocí Sand Artu.

1.9.2022 vyšla anglická verze posledního alba Andělé a bestie pod názvem Angels and beasts. Současně byly vydány i anglické verze klipů z této desky a nový videoklip Fear, kde se jako hlavní host představila Shirley Tracanna z kapely Wishmasters.

Kapela nyní pracuje na dvou singlech, které vyjdou do konce roku 2023. Oznámili také novou řadovou desku, která by měla vyjít v roce 2024.

Aktuální sestava

Zpěv: Aneta Zatočilová

Kytara, orchestrace: Tonda Buček

Kytara, growl: Petr Vosynek

Bicí: Matyáš Vítek

Basa:  ???