BRUCE DICKINSON O ZOTAVENÍ NICKA McBRAINA PO MRTVICI A SVÝCH TITANOVÝCH KYČLÍCH

28.02.2024

Nicko na svém návratu makal každý den. Byl opravdu odhodlaný být zase zpět, protože bubnování je jeho život.

Během setkání k propagaci svého nadcházejícího sólového alba "The Mandrake Project" ve švédském Göteborgu frontman IRON MAIDEN Bruce Dickinson mluvil o mrtvici, kterou jeho kolega z kapely Nicko McBrain utrpěl na začátku roku 2023, a bubeníkově pokračujícím zotavení.

Bruce řekl: "Myslím, že to, co Nick udělal na posledním turné MAIDEN, bylo úžasné."

Bruce se vrátil v čase na začátek loňského roku ke svým zdravotním potížím a pak k Nickovým. " Obě moje kyčle jsou opotřebované skákáním na pódiu a šermováním a děláním hloupých věcí. Mám je kovové. Teď jsem pořádně heavy metal. Jsou vyrobeny z titanu a fungují skvěle, běhám a dělám všechny věci, které jsem dělal předtím. Je to úplně stejné - žádný rozdíl. Operace se uskutečnila v únoru 2023. A turné bylo dva, tři měsíce po tom. Nicko měl mrtvici téměř ve stejnou dobu. Nicko nám poslal krátký e-mail, ve kterém bylo: 'Chci, jen abyste věděli, že nedávno jsem měl malou mrtvičku.' Říkal jsem si: "Co to kurva je?" A nebyla to ani trochu malá mrtvice, byla to pořádná mrtvice. A naštěstí ho jeho žena dostala do nemocnice, protože se to stalo u nich doma. Doktoři přesně věděli, co mají dělat. Dali mu nový lék, který je něco jako Control-Alt-Delete na mrtvice – restartuje váš systém a doufejme, že se zase obnoví. A stalo se, že většina jeho levé strany těla se vrátila do normálu během několika hodin, kromě jeho levé ruky. A Nicko potřebuje ruku na bubnování. To, jak se s tím vyrovnal, bylo to prostě úžasné."

Bruce pokračoval: "[ Nicko ] se začal znovu učit bubnovat. Neudržel paličku. Když jsme v dubnu na Floridě míchali [moje nové sólové] album, pozval jsem ho do studia. Myslel jsem, že asi potřebuje trochu rozveselit. Když přišel do studia, první, co jsem řekl, když jsem ho viděl, bylo: 'Wow, vypadáš senzačně!' Byl opálený a trochu zhubl. Říká: "Jo, neudržel jsem ani příbor. Posledních [pár] měsíců jsem nemohl vstát z postele." Nicko neztratil svůj smysl pro humor. Vysvětlil mi, co všechno dělá, aby se vrátil zpět za bicí. Jeho příteli Ian Paice z DEEP PURPLE se stalo to samé; měl mrtvici. A u Iana to teď vůbec nepoznáš. Takže Nicko na svém návratu makal každý den. Měl malou kapelu a donutil je naučit se set IRON MAIDEN. Byl opravdu odhodlaný být zase zpět, protože bubnování je jeho život."

Loni na podzim Nicko řekl magazínu Metal Hammer o své mrtvici: "No, bylo to velmi těžké. Když se to stalo, pomyslel jsem si: 'To je konec. Nebudu moci hrát. Turné bude za tři měsíce." V nemocnici jsem měl spoustu času na přemýšlení. Moje žena byla opravdu můj zdroj energie a povzbuzení a byla se mnou po celou dobu. Dělal jsem spoustu silových cvičení, spoustu strečinků s divnými závažími, které tam mají, a zlepšuje se to, vrací se mi výdrž."

McBrain řekl, že jeho kolegové z kapely MAIDEN, zejména baskytarista Steve Harris, ho během jeho uzdravování velmi podporovali.

"Celou tu dobu jsem byl v kontaktu se Stevem, a samozřejmě rovněž se všemi kluky, a trochu jsem si s nimi povídal po telefonu a všichni mě velmi povzbuzovali, a nejvíce Steve."