BRUCE DICKINSON: ŽIVOT NEZNAMENÁ JEN POUHOU EXISTENCI, ŽIVOT BY MĚLA PROSTOUPIT RADOST A AKTIVITA.

05.03.2024

Všichni se bojíme neúspěchu. A můžeme si vybrat, jestli se tím strachem necháme ovládnout, nebo se můžeme rozhodnout to ignorovat.

V novém rozhovoru pro " Metal XS" Bruce Dickinson z IRON MAIDEN, který je docela činorodý člověk – je rockový zpěvák, pilot, obchodník, autor, šermíř, motivační řečník, rozhlasový moderátor odpověděl na otázku, co by řekl lidem, kteří se bojí vyjít ze své komfortní zóny a změnit svůj dosavadní život odpověděl: "No, všichni se bojíme neúspěchu. A můžeme si vybrat, jestli se tím strachem necháme ovládnout, nebo se můžeme rozhodnout to ignorovat a říct si: 'Co nejhoršího se může stát, když selžu? ' Selhání nezmění to, kým jsi. A lidé, kteří s tebou přestanou mluvit, protože jsi selhal, s těmi bys v první řadě neměl mluvit ty, protože je nezajímá, kdo jsi; zajímají se pouze o to, co jsi nebo co děláš."

"Mám několik blízkých přátel, a přestože vědí, co dělám, nejsou se mnou přátelé kvůli tomu, co dělám," pokračoval. "Doufám, že jsou se mnou přátelé kvůli tomu, kdo jsem, a mám je rád kvůli tomu, jací jsou oni, a ne to, co dělají.

"Nedokážu se příliš dobře propagovat na veřejnosti, takže nemám miliony přátel. Sociální sítě mě naprosto vyčerpávají a prostě tam nechodím. Jen mě připravují o emocionální energii. Takže zůstávám při zemi a v realitě a držím jen s lidmi, kterým věřím, a blízkými přáteli.

"Lidem, kteří se bojí neúspěchu, bych řekl, ať o tom přemýšlí jinak. Když to nevyzkoušíš, nebudeš se snažit, v podstatě nežiješ," vysvětlil Bruce. "Život není o tom jen existovat. Život je aktivita a radost."