BUBENÍK METALLICY LARS ULRICH O COME BACKU AC/DC NA POWER TRIPU – MĚL JSEM SLZY V OČÍCH

25.10.2023

Lars o vystoupení AC/DC říká: "Byl to jedním slovem triumf".

V nedávném rozhovoru pro SiriusXM mluvil bubeník Metallicy Lars Ulrich o tom, jaké to bylo na vlastní oči vidět AC/DC hrát na letošním festivalu Power Trip v Kalifornii (6.-8.10.2023).

Bylo to poprvé od roku 2016, kdy frontman Brian Johnson vystoupil naživo se skupinou. K dlouhodobé pauze byl donucen kvůli problémům se sluchem a byl dočasně nahrazen frontmanem GUNS N' ROSES Axlem Rose.

Lars o vystoupení AC/DC říká: "Byl to jedním slovem triumf".

"Už jsem tady kdysi na jejich vystoupení byl. Myslím, že zde hráli v roce 2015, tedy před osmi lety," pokračoval. "A ke konci toho roku jsem je ještě viděl v San Franciscu. Jsem jejich celoživotní fanoušek - zažil jsem AC/DC v Dánsku v roce '76 nebo '77, kdy předskakovali BLACK SABBATH. AC/DC pak s námi roce 1991 jeli celé turné k "Black albu".

Lars se vrátil k vystoupení AC/DC na Power Trip a řekl: "Jako věrný fanoušek jsem měl párkrát trochu zamlžené oči, když jsem mohl vidět a slyšet kytaristu Anguse Younga… když hrál svá sóla na rampě, měl jsem pocit, jako by všichni fanoušci byli na stage s ním. To neskutečné sdílení a vzájemné spojení. Nádherný okamžik. Prostě triumf. A Brian, který vypadal jako ten nejšťastnější chlapík v jižní Kalifornii… ten jeho zasraný úsměv, který měl. Bylo to tak skvělé. Úžasná chvíle!"

Lars chválil i ostatní kapely vystupující na Power Tripu. "O AC/DC již byla řeč. Do GUNS N' ROSES jsem se zamiloval pět vteřin poté, co jsem poprvé slyšel 'Mr. Brownstone'. Hráli jsme koncerty s IRON MAIDEN v 80. letech. Měli jsme vystoupení s JUDAS PRIEST. Vystupovali jsme s TOOL."

" AC/DC, IRON MAIDEN a JUDAS PRIEST nás hodně ovlivnili. Tyto tři kapely jsou významnou součástí toho, proč jsme chtěli mít vlastní kapelu. Takže vidět všechny tyto formace na jednom místě, byla pecka. Mají můj hluboký respekt!"