BUBENÍK Z HARLEJE PROSTŘE PĚKNĚ PO ROCKERSKU

04.02.2020

"Prostřeno pro rockery" aneb "mísový inspektor"  Libor Fanta z Harleje v akci


Libor Fanta, alias " Lord Klamorna " bubeník rockové kapely HARLEJ, 42 let, Blíženec, nezadaný, lokace Mnichovo Hradiště. První pořádná kapela, ve které hrál Debustrol. Tolik můžete o Liborovi vygooglit na FB a webu.

1. Libore, na FB nás zásobuješ svými selfíčky s obloženými mísami a pokrmy, které dostáváte jako kapela od pořadatelů v rámci svých vystoupení. Nedávno jsem četl biografii Lemmyho z Motörhead, který vzpomínal, jak se naštval, když dostali někde v Dánsku pár bio jogurtů a vody místo steaků a Jacka ... a on je neváhl mrsknout po promotérovi... 

Máš nějakou podobnou historku ? Co uvítáš s radostí na talíři a co nemusíš ? A jak by měla podle tebe vypadat obložená mísa ?

Zdar jak sviň , že jo. No abychom někde dostali jogurty , tak daleko ještě žádný pořadatel nikde nedošel . V podmínkách máme obložené mísy a teplou večeři . Většinou ta klasika - kuře , řízek , guláš atd . Ale jednou se nám stalo , a teď si to představ ... vezmeš nějaký instantní maso , obalíš to ve votrubách , dáš to do rozšlehaných pukavců . Dále vezmeš ve sklepě předloňskou bramborovou sadbu , nakrájíš ji na hranolky . A to vše osmažíš ve dva roky používaném motorovém oleji z traktoru . Tak pro představu přesně takhle nějak to chutnalo . Jo a tatarka kapitola pro sebe ...Ale jinak všude cajk .

2.Nevím, prý existuje pravidlo, že herec hraje lépe hladový než sytý. Platí  to i u rockerů ? Nadlábneš se raději pře koncertem, nebo až po závěrečném potlesku ?

Tak nějak to funguje všude stejně , ale odolej tomu když to vidíš . Já prostě , když vidím něco k jídlu , tak to prostě sním. I Tonda mi na zvukovce říká do mikrofonu ať si neumastím paličky, aby se mi nesmekaly z ruky (smích)

3. Co říkáš na názor Hlad je převlečená žízeň...?

Já to mám obráceně - žízeň je převlečený hlad . Ale samozřejmě i jídlo se musí zapíjet , nehledě na to , že by se měl dodržovat pitný režim !!!

4. Vedle salátových mís jsi často viděn u rybářských prutů. Jaký byl tvůj největší úlovek ? A co bys chtěl ulovit ? Preferuješ stojatou vodu nebo raději řeku ?

Měl jsem letos něco , mega brutál velkého na prutu, ale cca po 50 minutách se mi to u břehu vyplo Ani jsme neviděli, co to bylo. To je prostě rybařina . Ale můj největší úlovek , za moji zatím krátkou rybářskou kariéru , byl kapr 93 cm a 14,5 kg . Sice to bylo na Labi , ale jinak preferuji stojatou vodu .

5. Jsi narozený ve znamení Blíženců. Blíženci jsou velmi aktivní a spěchají a tudíž nemají čas plně se věnovat tomu, co konzumují. Skáčou od jednoho jídla k druhému, jako motýli. U jídla čtou, telefonují, píšou... Jak jsi na tom ty? Jsi gurmán, který vydrží u stolu třeba hodinu a labužnicky si vše vychutnává, nebo dáš přednost jídlu na "stojáka" ?

Opravdu ?? V tom případě to musím potvrdit na 100 procent !! Už od malička na mě pořád řvali , že jsem u jídla neposedný a ať nehltám , že mi to nikdo nesní . A ten telefon u jídla ? Tak musím to nejprve vyfotit , podělit se s tím co mám zrovna k jídlu se všemi na facebooku , Napsat k tomu nějakou tu omáčku . A To vše musím stihnout během jídla dřív , než mi to vychladne .

6. Kdyby nebylo zbytí, s kým bys raději vařil : Babica, Láďa Hruška nebo Polraich ?

Ani s jedním , mamince nesahají ani po kotníky (smích).

7. Nejoblíbenější a nejodpornější jídlo ?

Tak nejoblíbenější jídlo je pro mě , asi tak nějak všechno , co je z masa . A nejodpornější ? Všechno sladký , a tady bych preferoval hlavně sladkou rýží a zemlbábu ... ble :D

8. Tak teď na chvíli k muzice. Harlej slaví 25 let a oslavy se budou odehrávat v rámci tour, které zahajujete 7.3. v Pardubicích... Na co se můžeme těšit ? Máte pro své příznivce nějaké překvapení ?

Tak každopádně se fanoušci mohou těšit na nové cd , které vyjde začátkem března . Mimochodem si ho zrovna pouštím a podle mých skromných předpovědí si myslím , že to je opravdu pecka !!! A na jaro je připravené pro fanoušky zatím největší tour v historii Harleje . Turné se pojede v halách a úměrně tomu se fanoušci mohou těšit i na větší zvukový aparát , světla, obrazovky.... No myslím , že to bude bomba .

9. Kdy jsi začal s muzikou ? Kdo je tvůj bubenický vzor a s jakou kapelou by sis chtěl zahrát na jednom pódiu ?

Bubnovat jsem začal ve čtrnácti . Teď už je takových dobrých bubeníku i kapel , že už ani nerozlišuji kdo je můj vzor a s kým bych si chtěl přednostně zahrát .

10. Tvůj vzkaz pro fanoušky ? 

Vzkaz pro fanoušky - že si jich moc vážíme a že díky nim můžeme dělat to, o čem jsme od dětství snili - koncertovat na vlastních akcích i velkých festivalech, kde je samozřejmě mnoho skvělých fanoušků, zážitků ale i mnoho jídla a pití .

Díky moc za rozhovor. Těšíme se na muziku a další mísové zpravodajství.

Díky za rozhovor a už se těším až se někde uvidíme na koncertě .


Foto : FB Libora Fanty