BULLETRAID : WE´RE READY TO ROCK !!!

04.03.2020

Čeští bratři! Milujeme vaši zemi, váš národ, vaše pivo a vaši lásku k heavy metalu !!!

BULLETRAID - METALOVÉ KLADIVO Z POLSKÉ VRATISLAVY

Kapela byla založena v roce 2015 ve Vratislavi na troskách skupiny Tripout, o rok později vydala debutové EP "Louder Than All".S velmi pozitivním přijetím se setkal v Polsku i v zahraničí. Většina recenzentů jednomyslně ocenila klasický přístup k heavy metalu. V loňském roce vydala kapela album "Time Travelers".

Přestože Bullet Raid hraje starý dobrý "oldies hard rock" (80. a 90.léta min.století), hudebníci experimentují i se složitějšími kompozicemi.

Jako skupiny, které ovlivnily jejich životy a styl hudby uvádí Judas Priest, Accept, Iron Maiden, Rage, Metallica, Slayer, Megadeth, Deep Purple, Led Zeppelin, Stevie Ray Vaughan, Mike Oldfield, Garry Moore...

Kapela dnes hraje ve složení :

Grzegorz Kolasiński - zpěv

Kamil Turczynowicz - kytara, doprovodný zpěv 

Jakub Gołembiewski - basa, doprovodný zpěv 

Michal Bugala - kytara

Maciej Sznurowski - bicí

BuiletRaid se představí 14.března 2020 na "Nároďák Hard&Heavy Fest" v Jaroměři. MUSIC Report položil při této příležitosti pár otázek frontmanovi kapely Grzegorzu Kolasińskému .

1.Na internetu se toho o vás člověk moc nedozví. Objevil jsem pár komentářů jako např. "proč jsme o téhle kapele ještě neslyšeli"? Můžete nám váš band trochu představit a na co se mohou návštěvníci vašeho koncertu těšit a jakou uslyší muziku?

Na koncertech BulletRaid naši fanoušci vidí především to, že milujeme hudbu a hrajeme pro ně. Hrajeme heavy metal a samozřejmě se držíme klasického soundu z 80. let, ale nebojíme se ani modernější hudby. Publikum může očekávat nespoutanou energii, zajímavé melodie, zpěv a společnou zábavu.

2. Několik dotazů k jazykové výbavě J Polština prý nejde moc dohromady s angličtinou a četl jsem, že jinak vynikající a hutný zpěv trošku "kazí" špatný přízvuk a výslovnost. Pracujete nějak na zlepšení a piluje vokalista English ? Máte nějaké skladby i v polštině ? Za pár dní vás uvidíme v Jaroměři - co Builet Raid a čeština?

V našem repertoáru nemáme polské písně. Angličtina se snadněji zpívá a oslovuje větší publikum po celém světě. Nevylučuji však možnost, že skladbu nahrajeme v polštině na jednom z následujících alb. Několikrát jsme hráli v Liberci a víme, že Češi jsou z nás velmi nadšení. Doufám, že bude v Jaroměři stejně fantastická atmosféra.

3. Před čtyřmi roky jste debutovali EP Louder Than All, v loňském roce vyšlo album "Time Travelers" ...

Ano, v roce 2019 vyšla první dlouhohrající deska BulletRaid s názvem "Time Travelers". V současné době jedeme turné k propagaci tohoto alba. Brzy se uvidíme v Jaroměři, pak navštívíme Varšavu a začátkem dubna budeme hrát tři koncerty v Maďarsku. Poslouchejte "Time Travelers" - je to opravdu dobré album :)

4. Jako svůj vzor uvádíte řadu kapel (viz výše). Kdyby byla ale možnost jet s jednou z nich společné turné - která z nich by to byla a proč ?

Není to tak dávno, co bych řekl Accept, ale nemám rád poslední 2 alba a směr, kterým tato skupina míří. Takže jsem si vybral Iron Maiden, protože je to ikona heavy metalu a je vzorem nejen pro nás, ale pro tisíce mladých kapel po celém světě. Každý by chtěl být jako Iron Maiden a hrát pro tisíce fanoušků!

5. Můžete nám říct, jak a kdy jste se poprvé potkali s muzikou, dostali první kytaru a kdy se rozhodli, že se muzice budete věnovat?

A byl to už na začátku rock/heavy metal ?

Moji rodiče mne přivedli k Yes, Pink Floyd, Deep Purple a Queen. Můj starší bratr mě naučil poslouchat heavy metal. Když mi bylo 10 let, koupil jsem si svou první kytaru. Učil jsem se hrát několik let, ale nakonec jsem se stal zpěvákem. Zpívám od té doby, co si pamatuji. Miluji hudbu, nejen rock a metal. Zpívám i blues a keltský folk.

6. Znáte nějaké české kapely, popř. které se vám líbi ?

Samozřejmě! Znám Arakain, viděl jsem je nejmíň desetkrát. Také mám velmi rád Citron. Ve svém životě jsem slyšel mnoho českých kapel, protože spolu s dalšími třemi členy BulletRaid jezdíme téměř každý rok na Masters of Rock. Dobře si pamatuji koncert Hentai Corporation - tito kluci jsou šílení! :)

7. Máte nějaké rituály před koncertem?

Ne, nemáme. Před koncertem se snažím mluvit s fanoušky, setkat se s nimi a mít radost z dalšího hudebního večera. Vypijeme pár piv s BulletRaid a vstupujeme na pódium ... and we're ready to rock!:)

8. V ČR je pitný režim na koncertech většinou ve znamení piva. Polsko spíše jede na vlně vodky a tvrdého... Jak je na tom Builet Raid ?

Pijeme vodku a pivo :) Proč se něčeho vzdávat?

9. Co bys chtěl na závěr vzkázat českým fanouškům? Proč mají přijít právě na váš koncert v Jaroměři ?

Čeští bratři! Milujeme vaši zemi, váš národ, vaše pivo, vaši lásku k heavy metalu a očekáváme, že Vás přijde velký dav. A pak budeme hrát hlasitěji než peklo !! ;)

Díky za rozhovor a uvidíme se 14.3.2020 v Nároďáku.