BÝVALÝ KYTARISTA KAPELY W.A.S.P. CHRIS HOLMES O SVÉM BOJI S RAKOVINOU

19.09.2022

První, kdo mi pomohl, byl Nikki Sixx z Motley Crüe.

Bývalý kytarista W.A.S.P. Chris Holmes před časem dokončil sedm týdnů radiační terapie. O svém boji s rakovinou krku a hrtanu  se podělil se čtenáři v novém rozhovoru pro Metal Hammer.

"V listopadu 2021 jsem cítil silnou bolest v krku. Vzal jsem si pastilky, ale prostě to nezmizelo. Moje žena Sarah řekla: 'Jdeme ke krčnímu specialistovi'. Ten mi strčil kameru do nosu a do krku. Pak ji vytáhl a něco řekl mé ženě. A já: "Je to nějaký infekční zánět?" Zavrtěl hlavou: 'Ne'. A pak promluvil se Sarah a ona se podívala dolů - věděl jsem, že je to rakovina."

64letý Chris dále vysvětluje: " Říká se, že třetina všech lidí na této planetě trpí rakovinou. Celý život piju a kouřím. Lékař nevěděl, zda to může být důvodem rakoviny. Řekl: "Může to být dědičné. Může to být cokoli."

Holmes dále řekl, že se ve svém boji s nemocí snaží zůstat "pozitivní". " Když už nic jiného, rakovina, kterou jsem měl, je léčitelná," řekl. "Nedej bože, mnoho lidí dostane rakovinu, která se nedá léčit."

Chris promluvil i o své léčbě: "Byl jsem ozařován sedm týdnů - od pondělí do pátku. Na začátku ozařování dostanete chemoterapii. Začalo mě bolet v krku. Nemohl jsem pít vodu. Pak přišel na řadu morfin. Po ošetření jsem přišel domů, šel rovnou do postele a usnul. Pak mě Sarah vzbudila v době večeře a snažila se mě přimět, abych se napil - nešlo to. Skoro plakala, jak jsem chřadnul. Doktoři mi pořád říkali, že mi zavedou hadičku do nosu. A to mě vyděsilo, dostat tu věc do nosu a do krku. Ale jakmile to bylo uvnitř, už mi to nevadilo. Nějakou dobu jsem byl krmen sondou."

Kytarista pokračuje: "V dubnu jsem dokončil léčbu, takže to je více než čtyři měsíce - už se cítím mnohem lépe. Ale ještě nejsem 100% fit. Mám hodně hlenu v krku, který je velmi hustý a hrubý. Nahromadí se, když v noci spím, a když se probudím, nemůžu dýchat a musím to vykašlat. A nemám chuť prostě nechutná tak, jak to voní. Právě jsem měl banán, a nechutnalo to jako banán, ale snědl jsem ho celý, protože vím, že musím jíst."

Holmes se připojil k WASP v roce 1982 a zůstal se skupinou až do roku 1990. V roce 1996 se vrátil na pět let. Začátkem tohoto měsíce Holmes řekl, že se mu nikdo z WASP v době jeho nemoci neozval a nenabídl pomocnou ruku a podporu. Řekl: "Blackie (frontman WASP) mi mohl pomoci zaplatit část mé léčby, ale neudělal to. Nikki Sixx ( Motley Crüe ) ano. Dal mi spoustu peněz. Nikki byl první, kdo mi dal 500 dolarů, za to ho miluji."

Pokračoval: "Asi první měsíc, kdy jsem byl nemocný, jsem dostal video zprávu od Roba Halforda. V ní řekl: Chrisi, tady je tvůj metalový bůh. To bylo docela cool. A pak mi volal Richie Faulkner a Glenn Hughes a podpořili mě. Kontaktovala mě spousta lidí ano, ale nikdo z W.A.S.P.!"

V poslední době nahrával Chris se svou vlastní skupinou Mean Man. V současné době Holmes  absolvuje kanadské miniturné - obsahující projekci dokumentu Mean Man, Meet and Greet, autogramiádu a krátký set.