CRIPPLED FINGERS VÁM POSOUNOU PRÁH BOLESTI

14.10.2020

Crippled Fingers ve válečné zóně útočí v první linii...

Když nechceš v dnešní době do rachoty, tak řekneš, že máš rýmičku a kašilíček a deset dní na kavalci máš jistých. 

Dřív to tak jednoduché nebylo. Když ses chtěl ulejt ze školy, práce, oddálit nástup na vojnu, muselo to být fakt reálný. Horečku sis měřil pod dohledem felčara v ordinaci, takže o nějakým naklepání rtuti nebo zamíchání čaje teploměrem nemohla být řeč. 

Vostřejší týpci, když už nebylo zbytí, toužili po nějaké zlomenině nebo alespoň naraženině. Prsty ve dveřích a následný prásk, švih hokejkou přes zápěstí apod. Ne každý na to měl odvahu... a nepomohl ani chlast...

Chyběla k tomu pořádná muzika, která by snížila práh bolesti... na Helenku Vondráčkovou nebo Karla Zicha, to fakt nešlo.... S tím správným soundem přichází až hard coroví lamači CRIPPLED FINGERS ! Jejich muzika tě ochromí a zaintubuje minimálně na 30 minut, než do tebe Aleš, Michal, Honza a Adam naperou 10 tracků z posledního alba WARZONE.

Univerzální název pro zejména pro současnost - válčíme se všemi, každý s každým, s viry, opačnými světonázory...humus doba, kterou je nutné překřičet, rozdrtit, rozemlít na padrť.

Pražská hard core/metalová partička Crippled Fingers (původně z České Lípy) je známá svým dynamickým a destrukčním projevem na živých vystoupení, kde opravdu každý návštěvník a fanoušek dostane pořádně "naloženo".

Jak budou znít chlapci na černým kotoučku ? Pokud máte nějakou nadupanou mašinu na jeho přehrání, bude znít suprovně. Mně to v noťasu moc extra nehrálo a i když se repráček snažil sebevíc "živák" to prostě nebyl. I když větrák NB by to viděl asi jinak. Ale to je úděl tvrdý muziky obecně - nikdy to na kavalci nevyzní tak, jako když se zmítáš na pivem lepící se podlaze před stejdží, na dotek kapely. Ta obvykle, zejména v případě CF, pokud to prostor dovolí skáče k lidem z pódia a vrhá se víru moshpitu.

Samotná placka obsahuje deset fláků : Warzone, Kill the Poser, Left for Dead, Threshold, God of the Sun, Slave Becomes the Slayer, Wasted, Until You Die, Enemy, Brainwashed (bunus). Všechny je stihnete za dobu 30:50.

Všechny sklady jsou samozřejmě v english, takže kdo tento jazyk extra neovládáte jako já, lze si jen domýšlet vo co go a názvy si přeložit v translatoru. 

CD si dneska už povětšinou kupují jen fajnšmejkři, sběratelé nebo zarytí fanoušci... a tak by měla být celá ta krabička, tak trochu uměleckým dílem. Mně osobně chyběla vložená příloha s texty. Jinak grafická stránka v pohodě, na obálce nechybí poděkování kapelám, se kterými Crippled Fingers vystupovali, stejně tak všem přátelům a příznivcům kapely.

Nahrávání, mix a mastering se odehrál v Holly Sound Studiu.

CF a jejich Warzone, to je pořádnej kýbl namixovanýho koktejlu hardcore, crossoveru, metalu a thrashe... 

 CD odpaluje stejnojmenná titulní skladba, ve které dá Aleš pokouřit svým hlasivkám a zbývající trojice roztáčí spirály hardcorovýho masomlejnku. Další tři tracky se vyznačují výraznými a údernými riffy a rychlopalnými bicícmi.

Půlku CD ohlašuje, za mě nejzajímavější skladba s názvem God of the Sun. Bůh slunce sestoupí z hardcorového nebe, aby přinesl pohodu a hojnost Orientu, krásné břišní tanečnice...představivost vám nastartuje akustická pasáž a melodické vokály... ale aby nezůstalo jen u flákání a snění, finále sklady  faldy rozhýbe všem.

Následující skladby už jen potvrzují směřování a žánr kapely. Ostré kytary. Hutný zvuk bicích. Tvrdá basa, brutální zpěv. Agresivita, všudypřítomná energie. Nářez od začátku do konce, žádný balady a cajdáky neočekávejte. Na muzice CF si hold "nezaploužíte", ale můžete ji skvěle použít při "vostřejší" akcičce.

CF zřejmě nedobijí svět, ale mají vlastní nezaměnitelnou identitu a charisma. Na novém CD odvedla kapela kus poctivé práce a je vidět, že muzikantské řemeslo ve svém oboru zvládá skvěle.

Teď budeme mít všichni díky zákazům volného času habakuk, tak proč jej nevyužít poslechem muziky.

Crippled Fingers a jejich "Válečná zóna" by měla nepochybně být i na vašem playlistu.