DAN HORYNA A MERLIN VYDALI PŘED 30 LETY OCEŇOVANÉ ALBUM NEVADA. JEHO REMASTEROVANÁ REEDICE VYCHÁZÍ PRÁVĚ DNES.

11.03.2022

Album Nevada od Merlin přežilo všechny žánrové trendy a zcela určitě uspěje i v dnešní době.

Dan Horyna se skupinou Merlin vydal před třiceti lety eponymní album. Časem se pro ně mezi fanoušky zavedl název podle jednoho z hitů - Nevada. V těchto dnech vychází jeho reedice, a to v remasterované podobě.

Skupinu Merlin založili zpěvák Dan Horyna a kytarista Marek Podskalský v roce 1988 jako výzvu tehdy zavedeným metalovým kapelám. Svou tvorbou ovlivněnou americkým kytarovým rock´n´rollem a bluesrockem trochu předběhli dobu.

Název Merlin pro kapelu vymyslel Aleš Brichta. Během jednoho roku složila základní repertoár, se kterým velmi brzy začala vyprodávat velké koncerty a směřovala k debutovému albu.

"V roce 1991 zalezli do studia Propast Petra Jandy, pro kterého jsme o něco dříve natočili skladbu Nevada na jeho kompilaci Rockmapa. Byly to krásné chvíle. Měli jsme čas, občas točili i v noci, a vytvářeli podobu stejně syrovou jako byla ta koncertní, a přece obohacenou o nenápadné prvky, které skladby nenásilně obarvily do studiové formy," vzpomíná zpěvák a spoluautor téměř celého repertoáru Dan Horyna a dodává: "Dnes, po třiceti letech, je jasné, že deska byla úspěšná nejen v době jejího vydání, ale že přežila všechny žánrové trendy a zcela určitě uspěje i v dnešní době, protože po něm celá ta léta byla mezi fanoušky poptávka."

Tracklist :

1. Pekelní andělé
2. Hina
3. Merlin
4. Bílé kříže
5. Nevada
6. Život je blázen
7. Koncert
8. Pražská královna
9. Osamělý rváč
10. Poslední Boj
11. We Got To Know
12. San Franciscoˈs Rain  

Merlin v "omlazené" podobě hraje stále. Letos ho čeká nahrávání nového studiového alba a řada koncertů.