DAN HORYNA – PŘEŽIL JSEM SÁM SEBE

22.03.2020

Biografie legendárního rockera, zpěváka a psychoterapeuta s přezdívkou Zeppelin vychází 9.dubna 2020  

Biografie legendárního rockera, zpěváka a psychoterapeuta s přezdívkou Zeppelin vychází 9.dubna 2020 v nakladatelství Grada. Již nyní si ji můžete objednat on-line. S Danem jsme dělali v prosinci loňského roku rozhovor. Byl velmi inspirující a poučný a po jeho přečtení dostanete určitě chuť pokračovat ve čtení a dozvědět se o Danovi co nejvíce. ( Rozhovor najdete zde - https://www.music-report.cz/l/dan-horyna/ ).

Myslím, že v knihovně každého (nejen) rockera si toto počtení najde své čestné místo.

Dan ke knize na svém FB profilu uvádí :

" Před třemi roky jsme s Radkou Červinkovou dokončili práci na knize o mém životě. Byl to výsledek předchozí spolupráce na článcích a mé 13. komnatě. Dohodli jsme se, že to jsou kusé informace a skončilo to u knihy. Radka vše zajistila a začala práce. Desítky hodin vyprávění. Díky tomu je text syrový jako bych mluvil k vám. Konečně po osmnácti letech nového života se tímto krokem loučím se sdílením a jdu dál. Je to celé velmi osobní. Je zvláštní, že kniha bude vycházet právě v této dramatické chvíli. Nejprve mne to zamrzelo (asi nebude křest ani pořádná reklama), ale pak jsem si uvědomil, že je to správně načasováno. Chci, aby můj příběh byl nadějí, uvědoměním, že náš život je naše existence, že ho tvoříme pouze my a že můžeme kdykoli překonat sama sebe a najít správný směr. Je to můj poslední výstup do veřejného prostoru na toto téma. Kniha tu etapu uzavřela. Přeji vám příjemnou četbu a prosím o laskavou shovívavost. Vždyť, kdo z nás nikdy nechyboval. Již osmnáct let žiji nový život a věřím, že to, co se dnes děje přináší změnu i celé planetě. Tedy doufám. Děkuji, přátelé milí PS: Rychle se hromadí zájem o knihu. Kniha bude vycházet 9.dubna a to budou knihkupectví uzavřena, tak objednávejte on line. Abych nemusel odepisovat jednotlivě (to bych asi nezvládl, i když jsem celý den doma) posílám odkaz, kde lze knihu objednat: https://www.grada.cz/dan-horyna-prezil-jsem-sam-sebe-9701/

Annotace knihy (grada.cz) :

Unikátní vzpomínky legendárního zpěváka a uznávaného existenciálního psychoterapeuta.Dan Horyna - rocková legenda osmdesátých let s neodmyslitelnou přezdívkou Zeppelin. Frontman metalové kapely Vitacit a Merlin. Ještě než z něj vyrostla rocková hvězda, patřil k talentovaným atletům. Byl mistr republiky na 1500 metrů, mířil na olympiádu, ale nakonec s atletikou skončil. Stále nebyl sám se sebou spokojený - chtěl víc.V pouhých sedmnácti letech mu křídla přistřihl komunistický žalář, kde skončil kvůli improvizovanému vystoupení na Karlově mostě, které bylo vyhodnoceno jako provokace komunistického režimu. Horyna byl sice za dva měsíce propuštěn, ale v hledáčku policie už zůstal. Po návratu z vězení byl vyhozen ze školy a ztratil veškeré jistoty, které jež do té doby měl.Postupně přičichl k drogám, které ho během dvanácti let několikrát dostaly na pokraj života a smrti. Charismatický zpěvák patřil k první pervitinové generaci v Česku. S drogovým démonem bojoval celkem třikrát a kvůli drogám se mu rozpadla tři manželství. Východisko z drogové závislosti našel až díky pobytu v léčebně Červený Dvůr, který mu pomohl v hledání smyslu života.Dnes už přes deset let působí jako vyhledávaný terapeut, vyznává buddhismus a sám úspěšně pomáhá drogově i alkoholově závislým lidem.

Kniha je v současné chvíli k objednání za zvýhodněnou cenu 174,-- Kč.

DANE DÍKY !!!

Pozn. Na www.music-report.cz můžete po přečtení knihy očekávat její recenzi.