DEFLORACE SLIBUJE POŘÁDNÝ MASAKR

10.01.2020

"Deflorovat nepřestaneme !!!", říká nový frontman kapely Marek Gorgo Frelich.

Kapela DEFLORACE po delší odmlce na svém facebooku oznámila, že se můžeme těšit na její návrat na pódia, a to  v únoru letošního roku. 

Tato death grindová partička pochází z Nového Jičína a její historie se začala psát už v roce 1992. Od té doby došlo ke změnám ve složení a přerušení činnosti. Současnou sestavu tvoří čtyřka : Gorgo - zpěv, Laca - bicí, Choze - basa a Lucifher - kytara. 

Dosavadní tvorbu tvoří následující nahrávky Morbid Oratorium Demo (1994), Postmortal Abomination Demo (1994), 11 Murders (1997), Massacre (2004) a Suffering (2014).

O rozhovor jsme požádali současného zpěváka a frontmana kapely Marka Gorga Frelicha

1.Nahradil jsi na postupu zpěváka Petra Vrbicu alias Bublu , který zemřel v červenci loňského roku ve věku 47-ti let. Asi to nebylo snadné... jaké jsi měl pocity a neobáváš se, že tě s Bublou budou pořád porovnávat, alespoň do té doby, než budete mít nové skladby

MGF : Já jsem tomu pořád nemohl uvěřit. Bublu jsem znal skoro 20 roků, ale spíš jen okrajově, kdy jsme se potkávali na akcích. Nejhorší to bylo a pořád je pro zbytek kapely, kdy kluci nevěděli, zda to ukončit úplně, nebo pokračovat dál, prostě v té chvíli nikdo neměl náladu řešit kapelu, což je logické. Po nějakém čase mě DEFLORACE oslovila a já nabídku přijal s tím, že společně pojedeme dál ve stopách kapely a všichni se budeme snažit, aby to bylo ještě lepší. Pro mě osobně je to výzva,takže nějaké srovnávání neřeším.

2.Nedá mi to, abych se nezeptal, jak vznikl název kapely... je to vzpomínka na nějakou milostnou událost, nebo to je vstup do něčeho nového, nový začátek ?

MGF : Slovo DEFLORACE mluví samo za sebe a všichni víme oč jde, však pravý důvod, proč zrovna tento název, věděl snad jen sám Bubla.

3. Na svém FB jste ohlásili, že se kapela příští měsíc vrátí na pódia. Už máte nějaký harmonogram ? A kdy bude tvoje "očekávaná" premiéra za mikrofonem ?

MGF : Ano na stránkách kapely jsme ohlásili návrat na pódia, který se má uskutečnit již v únoru 2020, žel v tomto měsíci nám dva koncerty vypadly, takže oficiálně to bude 14.3. v Praze v Modré Vopici, kde se v této sestavě poprvé objevíme.

4. Budou na playlistu i nějaké nové skladby, nebo nějaké novinky v show ?

MGF : Vzhledem k naší vytíženosti mimo kapelu to zatím budou skladby staré, na nových budeme pracovat během tohoto roku. Co se týče pódiové show, bude nová plachta s logem a nějaké bannery, takže celkově to bude mít profesionálnější úrovenˇ.

5. Kdy jsi se ty dostal poprvé k muzice ? A jaké byly a jsou tvé hudební vzory ?

MGF : Metal jako takový poslouchám od 14 roků a moje vzory byly a stále jsou hlavně SUFFOCATION, DEICIDE, MALEVOLENT CREATION a jim podobné, musím přiznat, že od počátků mám také velice rád KING DIAMOND či MERCYFUL FATE, ale těch kapel je šílená spousta a bylo by to na dlouhé povídání.

6. Vždycky jsi chtěl být zpěvák ? Zvládáš hru i na nějaký nástroj ?

MGF : Kdepak, nikdy mě nenapadlo, že budu v nějaké kapele, je to spíš o tom, že chci a baví mě to, navíc je pořád co zdokonalovat a je potřeba na sobě neustále pracovat. Jediný nástroj, na který jsem se naučil hrát jsou bicí. V 17-ti letech jsem si koupil staré Amati, tehdy byly po kapele Citron a na těch jsem se naučil jako samouk.

7. Chtěl bys něco vzkázat vašim fanouškům ?

MGF : Našim fanouškům bych rád vzkázal: " buďte nám i nadále nakloněni a my vám ručíme za to, že DEFLORACE vás nezklame, ba naopak, těšte se na pořádný masakr."

Díky za rozhovor a těšíme se, až to zase rozjedete.

A ať ti to chroptí !!!

MGF : Díky a přeji všem mnoho zdaru,BLLLL!!!!!!!!!!