DON DOKKEN: ŘEKNEŠ HOLCE, ŽE MÁ V TÝ MINISUKNI HEZKEJ ZADEK A KOLEDUJEŠ SI O ŽALOBU

04.01.2024

Všude se řeší politická korektnost. Musíš si dávat pozor, co říkáš. Svět se v prdel obrací. Buďte opatrní.  

V nedávném rozhovoru pro podcast "Fantasm" mluvil frontman DOKKEN Don Dokken o inspiraci pro název posledního alba kapely "Heaven Comes Down".

Do řekl: "Právě teď je to prostě šílený svět... Je to, jako by všichni démoni vycházeli ven a celý svět byl v nepořádku. A opravdu je. Nemůžu se dívat na zprávy. Závislost na fentanylu, fentanyl z Číny a Ruska. Lidé, co se předávkovali. Každý den ve zprávách někoho zastřelí. Děti jsou týrány... střelby a vraždy ve školách. 20letý kluk si všude nosí AK-47. Co to sakra je? To v 80. letech nebylo. Nepamatuji si to. Všechno se změnilo."

Don pokračoval v diskusi o takzvaném MeToo ve španělského fotbalu, příběhu, který se stal loni v srpnu, když šéf španělské fotbalové federace Luis Rubiales políbil na rty hvězdnou hráčku Jenni Hermoso po vítězství Španělska na mistrovství světa ve fotbale. Hermoso později řekla, že s polibkem nesouhlasila, a v prohlášení dodala, že se "cítila zraněná a stala se obětí agrese, impulzivního, sexistického činu, který byl nemístný a bez jejího souhlasu". V důsledku toho španělští prokurátoři zahájili trestní vyšetřování, zda byl uvedený polibek aktem sexuálního násilí.

"V 80. letech to bylo všechno o kolkách v minisukních a push-up podprsenkách," řekl Don. "Dnes chlapům v kapele říkám: 'Pokud nějaká holka přijde do zákulisí a bude vypadat sexy, nemůžete to komentovat a říct jí třeba: 'Páni, tvůj zadek vypadá v té minisukni opravdu dobře' nebo 'wow máš krásný prsa'. Nic takového. Budou vás žalovat."

"Chci říct, že celá tahle věc s politickou korektností zašla příliš daleko," pokračoval Dokken. "Pokud jsou ženy vyzývavě oblečené, mysleli byste si, že je to proto, že chtějí kompliment. Nyní se podívejte na španělský ženský fotbalový tým, který vyhrál mistrovství světa poprvé v historii. A vše, co trenér udělal, bylo jen, že jí dal pusu. A ona pak řekla: ,S tím jsem nesouhlasila.' A je to ve zprávách a řeší to vláda a vyhodí ho. Nebylo to tak, že by ji chytil za zadek nebo jí strčil jazyk do pusy. Jen jí dal pusu, protože byl nadšený. Vyhráli. A já si řekl "No, moment. V Rusku a Francii, když někoho potkáte, políbí vás na levou a pravou tvář. A nic se neděje!"

Dokken dodal: "Všude se řeší politická korektnost. Musíš si dávat pozor, co říkáš. Nemůžeš ženě nic říct, nebo ti řeknou, že jsi misogyn a jsi zvrhlík a budou tě žalovat. Svět se v prdel obrací. Buďte opatrní."