DORO PESCH – VŽDY JDU ZA HLASEM SVÉHO SRDCE

24.10.2023

Nikdy jsem nebrala žádné drogy. Mojí drogou byla vždy hudba a fanoušci. 

Německá metalová královna Doro Pesch oslavila 40.výročí svého působení na hudební scéně. Doro je i přes řadu nezdarů (rozpad Warlock v roce 1989, sklouznutí ke komerci a neúspěch alba "Machine II Machine" v roce 1995) silně pozitivní a ve všem hledá tu lepší stránku.

Doro vydá 27.10.2024 po pětileté pauze nové album "Conqueress — Forever Strong and Proud". Na nahrávce se objeví hned dvakrát společně s Halfordem z Judas Priest.

V rozhovoru pro Blabbermouth.net se Doro rozpovídala nejen o novém elpíčku, ale zabrousila i do minulosti.

1.Spolupráce s Robem Halfordem a vzpomínka na Lemmyho

Je pro mě ctí pracovat s lidmi, které miluji a kteří mě inspirují. Na novém albu mám dva duety s Robem Halfordem. V roce 1986 jsme měli první velké turné s Warlock po Evropě. Tam jsme se potkali. Vždycky jsem milovala Roba. Byl největší inspirací, spolu s Ronniem Jamesem Dio, Lemmym Kilmisterem (MOTÖRHEAD) a Davidem Coverdalem (WHITESNAKE).

Hráli jsme na festivalu 'Monsters Of Rock 86'. Než jsem vyskočila na pódium, netušila jsem, že je to tak velký festival Bylo tam 80 000 lidí. Řekla jsem si, ach můj bože! Šla jsem směrem ke stage a uviděla jsem Lemmyho . Lemmy řekl: "Hej! Držím ti palce." Zeptal se: "Jsi nervózní?" Třásla jsem se, ale pak mě Lemmy objal a políbil na tvář. Vyběhla jsem na pódium a stále vnímala jeho vlhký polibek, cítila jsem se, jako bych vyhrála milión dolarů. Představení bylo skvělé.

Pak si někdo řekl: 'Dáme té malé kapele šanci." O pár týdnů později jsme skočili na turné s PRIEST, pak to bylo s WASP. Potom jsme jeli do Států a předskakovali MEGADETH.

Rob a já jsme byli vždycky přátelé. Hodně se potkáváme na festivalech. Minulý rok, hráli jsme Hellfest ve Francii. Poflakovali jsme se v zákulisí a povídali si. Pak jsem Robovi řekla, že příští rok oslavím 40. výročí a nahrávám nové album. Podívali jsme se na sebe a já jsme mu řekla: 'Hej, Robe, není čas spáchat něco společně?" Řekl: "Rozhodně! Pojďme na to."

Moje nejoblíbenější album je 'British Steel'. Narodila jsem se, a vyrůstala jsem s britským heavy metalem, a zvláště s tímto albem. Řekla jsem, že by mi bylo ctí, kdyby se mnou něco udělal. Zeptal se: 'Jakou písničku bys chtěla udělat?' Řekla jsem: ''Living After Midnight', protože tu lidé milují. Zpívala jsem ji někdy v 80. letech, když jsme byli na turné s jinými kapelami a hráli ji společně na pódiu během přídavku. Pak měl přání Rob. Prý se mnou už dlouho chtěl nahrát píseň "Total Eclipse Of The Heart" od Bonnie Tyler. Takže na tomto albu máme dva duety."

2. Jak Doro pečuje o svůj hlas

"Přestala jsem kouřit. Když jsem byla teenager, pálila jsem jednu za druhou. Dříve to bylo cool, ale teď už moc ne. Nikdy jsem nebrala žádné drogy. Mojí drogou byla vždy hudba a fanoušci. Nikdy jsem neužíval žádné látky. Žádný chlast, protože jsem musela všechny rozvážet domů.(smích). Chci si být jistá, že jsou všichni v bezpečí a zdraví. Stala jsem se veganem před mnoha. Je to dobré pro mé zdraví, už nejsem tak často nemocná. Je to pro mě dobré, ale dělám to hlavně kvůli zvířatům. Miluji všechny druhy zvířat. Nedělám mezi nimi žádný rozdíl. Každé zvíře je posvátné. To je důvod, proč máme píseň "Heavenly Creatures"."

3. Co se Doro naučila během 40 let na hudební scéně

Zažila jsem mnoho věcí, ale kdybyste se mě zeptali, jestli bych udělala něco jinak, moc by toho nebylo. Vždy jsem se snažila z každé situace vytěžit to nejlepší. Někdy to jde, jindy ne. Ale vždy tomu musíte dát všechno. Ale řekla bych, že je dobré nepřestávat. Když si dáte pauzu, může být těžké vrátit se zpět. Oslavujeme 40. výročí mého prvního alba s Warlock "Burning The Witches" (nahráno na podzim 1983), ale svou kariéra jsem začala v roce 1980 se SNAKEBITE. Když jsme byli mladí, byli jsme trochu naivní a mysleli si, že každý je náš kámoš a chce pro nás to nejlepší. Pak jsme zjistili, že to takhle nefunguje. Podepsali jsme nějaké smlouvy, o kterých jsme nevěděli, co znamenají. Toto bych vrátila, měli jsme si sehnat dobrého právníka, aby vše zkontroloval. My jsme se nechali bohužel obalamutit, netušili jsme, že na nás chtějí jen vydělat. V tom jsme byli moc naivní."

4. Doro a konec kariéry - Chci žít pro hudbu a pak pro nic jiného

"Jsem tak šťastná, že jsem se ve svém životě rozhodla pro hudbu, myslím na ni 24 hodin denně. Jasně, chtěla bych mít mazlíčky, koně a psy a možná chci mít děti a možná chci mít manžela. ' Ale nemůžu. Muzika je důvod, proč jsem se nikdy nevdala. Nemám žádné děti, ale mám své fanoušky a mám pocit, že jsme velká rodina A vždy se cítím dobře v každé zemi, v každém městě. A to je rozhodně splněný sen. Nemyslela jsem si, že budu dělat hudbu tak dlouho. Myslela jsem, že to bude pět, šest, sedm let."

"Nevěřím, že půjdu do důchodu. Myslím, že budu na pódiu až do samého konce," řekla. "Myslím, že umřu na jevišti; to je to, co dělám ráda. Dokud budou lidé chodit na koncerty, budu pokračovat ve vystupování. Nezáleží na tom, jestli to bude pět lidí nebo pět tisíc."