DVOUDENNÍ OSLAVA DEATH METALU TONES OF DECAY

30.08.2023

Undergroundový festival TONES OF DECAY si loni střihl úspěšnou premiéru. Letos se jeho line-up z loňských devíti kapel rozrostl na třináct.

Undergroundový festival TONES OF DECAY si loni střihl úspěšnou premiéru. Letos se jeho line-up z loňských devíti kapel rozrostl na třináct, takže festival hostící umělce nejen z Evropy, ale i USA, Kanady a Austrálie, bude rozprostřen do dvou dnů.

Na festivalu konaném už v polovině září svá vystoupení odehraje třináct zničujících kapel ze sedmi zemí. Některé z nich do Prahy přiletí přes oceán, některé se na druhý TONES OF DECAY dávají dohromady exkluzivně. To je příklad finských funeral doommetalistů TYRANNY. Exkluzivní show tu se svým pravěkým destrukčním metalem však odehrají i SIEGE COLUMN z New Jersey, kteří se tímto i vůbec poprvé představí v Evropě.

Všech třináct vystupujících, ať už hrají násilný war/death metal (SIEGE COLUMN), záhrobní doom death (pionýři žánru RIPPIKOULU) nebo v jejich nadšení pro extrémní umění nalezneme příměs grindcore (OF FEATHER AND BONE) či další žánry, spojuje láska k tradici a kořenům. Jejich oddanost vůči prapůvodní esenci a old schoolu v sobě ale zahrnuje mnohem více než vzpomínání na minulost a adoraci začátku 90. let.

Všech třináct vybraných grup se totiž řadí k nejlepším studentům tohoto prohnilého oboru. Proto jen nenavazují tam, kde letité ikony už nedokáží plnohodnotně pokračovat, ale rozvíjením pro žánr esenciálních myšlenek za udržení 'toho původního' vytváří novou větev starého žánru a navíc vše dostávají před nové publikum.

Útrobami smíchovského MeetFactory se tak budou linout zatuchlé melodie oslavující rozklad, rytmy drtící kosti a nelidský chropot. Především ale půjde o dva dny, během nichž se bude oslavovat Death Metal. Primordiálně divoký a čistý, ten prapůvodní. Džísky s sebou!

Kapacita festivalu je 500 vstupenek, datum konání 15.-16. září 2023.

Vstupenky: https://tonesofdecay.bigcartel.com/product/two-days-ticket
Event: https://fb.me/e/30F13ooGX

Line-up:

RIPPIKOULU
SIEGE COLUMN – exkluzivní show, poprvé v Evropě
CORPSESSED
TYRANNY - reunion show exkluzivně pro Tones of Decay
OF FEATHER AND BONE
SEDIMENTUM
GUTLESS
LIE IN RUINS
AUTOPHAGY
STRYCHNOS
CHAOTIAN
CLAIRVOYANCE
MORDLOCH

Tones of Decay

https://facebook.com/Tonesofdecayprague

https://instagram.com/tones_of_decay