FACTORY OF ART – NOVÉ ALBUM JIŽ BRZY

04.02.2024

Prog-metalová formace FACTORY OF ART z Lipska má pro své fanoušky dobrou zprávu. 10.února vyjde v reedici "Story of Pain", v červnu pak nové album "Back to Life".

Reedice EP "Story of Pain" – natočeného v roce 1999 – bude k dispozici na všech streamovacích portálech od 10. února.

Je to skvělé putování časem do vlastní historie kapely: na tomto EP fanoušci najdou 3 skladby, které reprezentují všechny hudební znaky FACTORY OF ART: tvrdé riffy, melodická sóla a mocné hlavní vokály. Každá skladba vypráví dojemný příběh o smutku, ztrátě a naději.

Původně mělo toto EP vyjít ve velmi omezeném počtu kusů jako promo edice pro labely, ale pak ho objevil přední německý fanzin "Rock Hard" a jedna ze skladeb – "Story of Pain" – byla nominována na " Unerhört" ( ocenění tohoto časopisu). FACTORY OF ART tuto soutěž vyhráli a skladba byla zveřejněna na sampleru "Rock Hard"-Sampler v roce 2000. Za další úspěch lze považovat několik vystoupení s německou legendou Destruction během jejich německého turné v roce 2000.

Původní tři skladby byly znovu nahrány pro druhé F.o.A.-album "The Tempter" v nových verzích – nahrávky na nyní vydaném EP "Story of Pain" tedy nemají pouze hudební a historickou hodnotu, ale jsou rovněž vzácným sběratelským artiklem.

FACTORY OF ART byla založena v roce 1990 a vydala dvě dlouhohrající alba ("Grasp" v roce 1996 a "The Tempter" v roce 2002). V rámci kampaně na propagaci svého chystaného nového alba "Back to Life", které vyjde v červnu 2024 kapela znovu vydá výše zmiňované EP a v dohledné době plánuje vydat další materiály (dema, EP) ze své historie.

Sestava:

Gunter – klávesy, doprovodný zpěv

Thoralf - kytary

Petri - zpěv

Ron – basa, doprovodný zpěv

Ralle – bicí

Polo - manager

Více info na:

https://www.facebook.com/factoryofartband

https://youtube.com/@Factory-Concert

Foto: Joachim Lingelbach