FICTIVE MARRY - SVĚT SE NEVZPAMATUJE DO TÉ DOBY, DOKUD SE NEVZPAMATUJEME MY SAMI

06.04.2020

FICTIVE MARRY ze slovenských Košic představují  videoklip k novému singlu s názvem "Som to JA"

Jedním z poznávacích znamení košické metalové formace FICTIVE MARRY je, že fanouškům rádi dávkují svou tvorbu po částech, ale o to častěji. Jednoduše řečeno - proč čekat na celé album, když máte pravidelný přísun singlů? A ani v roce 2020 tomu nebude jinak.

Kapela nelenila a už koncem roku 2019 začala nahrávat novou skladbu Som to JA. Píseň se nahrávala v Sinus Records a Clangor Studiu, kde proběhlo i mixování. O mastering sa postaral Peter Halgas (Ecco Sounds). Produkčně se na novince podílel i Peter Kelbel (From The Six).

Frontman a současně dvorný textař kapely Marek o skladbě říká: "Za vše, co se v tomto období děje, si můžeme jen my sami. Jak se zpívá v naší nové skladbě - svět se nevzpamatuje, dokud se nevzpamatujeme my. Ani nevím, zda vůbec existuje přesnější výraz na aktuální situaci. Každá naše akce vyvolá reakci. I o tom je tento text. Napsal jsem ho sice ještě o dost dříve, než se začal po světě šířit virus, ale myslím si, že na současnou situaci celkem sedí.

Tímto textem jsem chtěl vyjádřit hlavně to, co bychom si měli uvědomit všichni: Jsem, jaký jsem. Člověk, který se snaží dělat věci správně, ale současně dělá hodně chyb. Nemám problém vstoupit vícekrát do stejné řeky. Zřejmě nejsem nejlepší na světě, ale cítím věci tak, jako ostatní. Jsem to já."

Moderní zvuk, plný svěžích samplů a charismatického zpěvu, který je pro kapelu charakteristický, se podařilo koncem února obohatit i vizuální stránku. Videoklip k písni, která už zazněla na koncertech, natáčel opět Lukáš Bodnár

(BStyle Video). Ten s kapelou spolupracoval už při natáčení klipu k songu Strieľaj.

O celkovou atmosféru se ale postarali hlavně fanoušci, kteří dostali možnost přijít na natáčení a stát se součástí klipu. "Fanoušci nás podpořili a přicestovali za námi. Jedna "baba" dokonce až z Čech. Velmi si toho vážíme," říká basák Filip.

Skladba se samozřejmě objeví i na všech streamovacích platformách. Navíc kapela už teď pracuje na další novince, která by měla spatřit světlo světa v blízké době.

https://www.facebook.com/fictivemarry/

https://www.instagram.com/fictivemarry/ 

https://clangorstudio.sk/