FRONTMAN KAPELY IN FLAMES NECHÁPE, PROČ NĚKDO SLEDUJE KONCERT PŘES DISPLEJ MOBILU, MÍSTO TOHO, ABY SI HO UŽIL

27.10.2023

Přál bych si, aby si lidé nevytahovali telefony z kapes. Je mnohem větší zážitek si koncert naplno užít, než být obětí mobilu. 

V novém rozhovoru pro australský Metal Roos byla frontmanovi IN FLAMES Andersi Fridénovi položena otázka, jak vnímá návštěvníky koncertů, kteří používají mobilní telefony k pořizování fotografií a videí z vystoupení a někdy k natáčení celých vystoupení místo toho, aby si užívali daný okamžik.

Anders odpověděl: "Mě osobně to netrápí. Je to na každém, jak si to zařídí. Promiň, že to říkám, ale pokud je někdo tak hloupý, že jde na živou show a pak čumí na svůj malej displej, místo aby prožíval, co se děje, cítím, že je to promarněná příležitost. Ale kdo jsem já, abych soudil? Dělej si, co chceš. Jsou to tvoje peníze, je to tvoje zkušenost a já to nemůžu změnit. Přál bych si, aby si lidé nevytahovali telefony z kapes. Je mnohem větší zážitek si koncert naplno užít, než být obětí mobilu. Ale lidé si mohou dělat, co chtějí."

Pokračoval: "Nikdy nepožaduji zákaz mobilů. Jednou za čas na pódiu, řeknu něco jako: "Dej si ten telefon do kapsy a jdi do circle pitu." Ale nemyslím to ve zlém. Je to jen doporučení. Tak to je a lidi nezměníš. Chci říct, že moje děti také neustále někam telefonují a sledují displej... ať dělají cokoliv. Je to jen konzum a nic víc, takový je teď bohužel svět. Takže nevím."

Řada dalších hudebníků v posledních letech rovněž řekla, že mobilní technologie ničí zážitky z koncertů. Shodují se, že není problém udělat si pár fotek, ale natáčet celé vystoupení? Nejen, že z toho "závisláci" na obrazovce čtyři krát čtyři nic nemají, ale obtěžují tím i okolostojící fanoušky. Stejně si pak záznam, který pořídili ani nepustí. Stejně bude obraz zrnitý, rozmazaný a zvuk nebude k ničemu.

Bývalý zpěvák SKID ROW Sebastian Bach, říká otevřeně, že ho používání mobilů, slušně řečeno štve. "Když jdu na pódium, někdy je první věc, kterou vidím, je, jak všichni vytahují své telefony a drží mi je u ksichtu. Člověk se toho až bojí."