FRONTMAN KAPELY SAXON BIFF BYFORD – METAL CHYTIL DRUHOU MÍZU

13.01.2024

V novém rozhovoru pro Metal Pilgrim mluvil frontman SAXON Biff Byford o obnovené popularitě žánru heavy metalu v posledních několika desetiletích. 

V novém rozhovoru pro Metal Pilgrim mluvil frontman SAXON Biff Byford o obnovené popularitě žánru heavy metalu v posledních několika desetiletích.

Biff řekl: "Ano, myslím, že došlo k masivnímu oživení metalu, a zvláště New Wave Of British Heavy Metal, britské metalové vlny. Myslím, že se všichni v tuto chvíli vezeme na vlně, která vypadá pro kapely dobře. Spoustě nových kapel, jako BURNING WITCHES a dalším, se teď daří docela dobře. Takže, doufejme, že přijdou s 'Number Of The Beast' nebo 'Wheels Of Steel' nebo tak něco, nebo ' Crusader', který je vystřelí do stratosféry. To je to, co potřebují. Jestli to v dnešní době někdo dokáže, to nevím. Dříve to bylo všechno o získání nahrávací smlouvy. V dnešní době je to všechno o získání milionů zhlédnutí na Instagramu, je to podobné. Pořád jde o propagaci."

Na otázku, jestli si myslí, že je stále možné, aby metalová kapela v této době raketově vyletěla, Biff odpověděl: "Myslím, že je to možné. Je tu několik kapel. AMON AMARTH si vedou opravdu dobře. GHOST se dostali na vrchol. Nejsou to sice opravdoví metalisté, ale mají metalové kořeny. Takže se to rozhodně může stát, pokud máte ty správné písně. A musíte mít hodně štěstí – hodně talentu a hodně štěstí."

Poté, co reportér poznamenal, že jen několik málo kapel z určitého geografického regionu se stane natolik úspěšnými, aby se udržely, zatímco ostatní upadnou v zapomnění, Biff dodal: "To je loterie. Takový je hudební byznys. Můžete napsat ty nejlepší písně na světě, a pokud je nikdo neuslyší je to pasé. Můžete skončit vyhráváním ve své domácí hospodě nebo svým rodičům. Nové kapely se musí dostat do povědomí samy – nebo musí vyrazit na turné s kapelami jako jsme třeba my a dostat se tak před publikum. To je jeden ze způsobů, jak se prosadit – jít na pódium jako předkapela a headlinery odpálit, jak jsme kdysi říkali. Odkopnout strach a obavy a vykročit na stage a zahrát co nejlépe. O tom to celé je."

SAXON se objeví společně s JUDAS PRIEST a URIAH HEEP 29.března 2024 v pražské O2 aréně. Koncert pořádá LIVE NATION, více Inko zde: https://www.livenation.cz/show/1424652/judas-priest/prague/2024-03-29/cz