HEEL TURN – NOVÝ SINGL A VIDEOKLIP „AMBER“

13.09.2023

Tah na branku, živelný punk rock říznutý hardcorem a skvělá angličtina!  

HEEL TURN je pětičlenná kapela z Liberecka, kterou v roce 2022 založil britský zpěvák Sean D. Harper (Portsmouth, VB).

V aktuální sestavě Sean D. Harper – zpěv, Míra Růžička - kytara, Šimon Kvapil – kytara, Vilda Kopal – basa, Petr Lhota – bicí, má tato energická kapela na kontě vítězství na Strahov OpenAir a pěknou řádku dalších úspěšných koncertů. Patří mezi ně JBC 4X Revelations, závod světové série ve fourcrossu nebo i vystoupení po boku kapel jako Krang, Mad Rabbits, Lighthouse Keeper, Beyond the Styx, From Our Hands a Straightline, ale také legend jako Pro-Pain nebo Plexis.


Na svých nahrávkách spolupracují s producentskou elitou a na úspěchu je to znát. V roce 2023 zatím vydali tři singly, které natáčeli u Thoma Frödeho (Imodium) ve Studiu "I" a Martina Havlena ve studiu Resound.

První singl "Antipathy" vyšel v lednu 2023 a 2 měsíce se držel v hitparádě rádia Rockzone a objevil se v podcastu Chrise Demakese z Less Than Jake. Následující "The Way You Live Your Life Is Strange" doporučil časopis Headliner a hrálo ho anglické Total Rock Radio. K songu jménem "Franz Samsa" vznikl i videoklip, díky kterému se kapela stala na Bandzone.cz Tipem týdne.

Teď ale HEEL TURN vydávají nový singl s videoklipem, který nese název "Amber". Je to rychlý, úderný a energický hardcore-punkový song, který se primárně zaměřuje na drsné vokály a kytarové party. O videoklip se postaral Radim Věžník.


"Amber pojednává o dříve 'perfektním' vztahu, který se rozpadl ve zmatek kvůli lži a nedospělosti. Narůstající frustrace a četné konflikty vedou k rozhodnutí ho nechat za sebou. Je to song o odporu, odhodlání řešit problémy a o odvaze opustit od negativity a vydat se vstříc lepším zítřkům," popisuje zpěvák kapely, Sean D. Harper.