HEIDI SHEPHERD Z BUTCHER BABIES VZPOMÍNÁ NA SVÉ HUDEBNÍ ZAČÁTKY

25.01.2024

Jako dítě jsem nesměla poslouchat rock ani metal. Rodiče mi to nedovolili. 

Zpěvačka v nedávném rozhovoru pro metal-rules.com zavzpomínala na své hudební začátky

MR: Vraťme se trochu zpátky v čase. Jaký byl první koncert, na kterém jsi byl?

Když jsem byla dítě? Můj první koncert byl Backstreet Boys. Moje máma mě vzala na Backstreet Boys, když jsem byla ještě malá slečna, a to byl první velký koncert, na který mě máma vzala. Ale vyrostla jsem v rodinné kapele, takže jsme neustále hráli živou hudbu. Zažila jsem živou hudbu od doby, kdy jsem byla velmi mladá dívka, až do současnosti, ale když jsem poprvé šla na skutečný koncert, byli to Backstreet Boys.

MR: Jaké bylo první album, které jsi jako dítě slyšela?

Byl to Hanson! "Smích." Jo, narodila jsem se v roce 85, takže jsem vyrostla v době, kdy se nu-metal skutečně rozvíjel. Jako dítě jsem však nesměla takovou hudbu poslouchat. Moji rodiče nedovolili rock ani metal. Pamatuji si, že moje máma jednou našla CD Korn v mém pokoji a rozbila ho před mýma očima. V důsledku toho jsem vyrůstala pouze na poslechu toho, co hrál mainstream v rádiu a co obnášela populární hudba té doby. Poslouchám ještě Hansona? NE! Ale kdybys pustil to album, znala bych každý jednotlivý text.

MR: Řekni nám něco víc o kapele, kde jsi zpívala a vystupovala se svou rodinou. Jaké to bylo?

No, byla to rodinná kapela. Můj táta je prostřední z 12 dětí a vyrůstal v rodinné kapele. Takže, ať už to byla svatba, narozeniny, rodinná sešlost, pohřeb nebo dokonce rozvod, scházeli jsme se a muzicírovali. V obýváku mých rodičů stojí pořád elektronická bicí souprava, různé kytary, basy a mikrofony. Prostě jsem s tím vyrostla. Jedna z mých prvních vzpomínek je, jak sleduji svého bratrance, jak zpívá v naší rodinné kapele. Žárlila jsem a chtěla jsem taky zpívat. Mimo rodinné prostředí vzpomínám, jak neuvěřitelně cool bylo vystupovat před lidmi, které jsem neznala. Cítila jsem, že je to opravdu skvělé. Teď to dělám každý večer a miluji to.

MR: Jaký to byl pocit přejít ze známého a bezpečného prostředí rodinné kapely a pop music do něčeho úplně jiného, ​​jako je metalová hudba?

Když jsem objevila metal, hluboce jsem s ním rezonovala a souzněla. Odráželo to mé pocity jako vzpurného mormonského dítěte vyrůstajícího ve velmi náboženské domácnosti. Jako nejstarší ze šesti dětí jsem procházel léty dospívání se spoustou vzteku. Chodila jsem běhat, navštěvovala skate park poblíž domova a poslouchala metal s přáteli. Jak jsem byla starší, hudebně jsem se našla. Objevil jsem svůj pravý hlas v ječení. Byla to syrová vášeň. Nejde o to, aby bylo všechno dokonalé; jde o emoce, které cítíte. To je pro mě jeden z nejkrásnějších aspektů metalu – energie a spojení, které sdílíme s davem. Nemůžeš to nahradit ničím jiným. Jakmile jsem to zkusila, cítila jsem se jako doma. Nebylo cesty zpět.

MR: V mnoha rozhovorech jsi zmínila, že na tebe měla největší vliv Wendy O. Williams. Jak a kdy jsi ji objevila?

Bylo to mnohem později, kolem roku 2002-2003. Bylo to docela pozdě, protože se prosadila na začátku 80. let. Nebyla jsem si plně vědoma historie žen v tomto žánru. Cesta, kterou vyšlapala dnešním holkám, jako jsem já, a ostatním v tomto odvětví, cesta, po které šla, byla náročná a těžká. Pravděpodobně bychom tu nebyly kdyby se nepostavila proti hudebnímu průmyslu. Mám k tomu nesmírný respekt. Postoj Wendy O. Williamsové je něco, co jsme se snažily ztělesnit jménem kapely a oblečením, které jsme nosily na samém začátku. Víte, opravdu jsme se snažily napodobit a připomenout světu naši první dámu.

Butcher Babies je metalová kapela založená v roce 2011 v Los Angeles, ve které hrají dvě frontmanky, Heidi Shepherd a Carla Harvey, kytarista Henry Flury, baskytarista Ricky Bonazza a bubeník Blake Bailey. Skupina vydala své debutové album "Goliath" v roce 2013 prostřednictvím Century Media Records. Rychle si získali všeobecné uznání pro své intenzivní a odvážné jevištní výkony a vydali se na turné s renomovanými kapelami, jako jsou Marilyn Manson, Rob Zombie, Danzig a Megadeth.

Za svou dosavadní kariéru kapela vydala dvě EP a čtyři dlouhohrající studiová alba. Nejnovější 'Eye for an Eye... / ...'Til the World's Blind' vyšlo v červenci 2023.