HIGHWAY TO HELL – EXIT 666 CZ - JAROMER

20.01.2020

Zvony pekelné se rozhoupaly v jaroměřském Nároďáku 

Zvony pekelné se v sobotu 18.ledna 2020 rozhoupaly v jaroměřském Nároďáku a staly se symbolem rockového mejdanu.

Doufám, že ctihodní jaroměřští občané překousnou, když napíšu, že to vždy byl, je a bude to venkov, kde se rocku a metalu na rozdíl od velkých měst dařilo a daří. A potvrdil to i tento večer, který se tematicky nesl ve znamení AC/DC.

Program zahájila svým vystoupením mladá a nadějná bubenice Hanka 666. I když nebyla zdravotně úplně fit, tak odehrála svůj set s nasazením a svou hrou si získala určitě další příznivce. Hanka sedla na bubenickou stoličku v pouhých 9 letech. Vše začalo návštěvou festivalu Brutal Assalut 2013, kdy si zamilovala metal. U kapely Dysangelium si poprvé mohla sáhnout na bubny a od té doby byly jejím největším koníčkem. K Vánocům 2013 své první bubny také dostala. Po půl roce zkoušení si ji pod svá křídla vzala kapela Infernal Heretic a dále se rozvíjí i v Základní umělecké škole v Červeném Kostelci. Hanka má svém play listu např. kapely Nemesea, Hammerfall , AC/DC, Ozzy Osbourne, Freedom Call, Nazareth, Powerwolf, Scorpions, Metallica, Manowar, z českých pak Roxor, Škwor, Traktor. 

Po Hance 666 vlítli na pódium "toxíci". Toxic People, závisláci na muzice přijeli ze Šluknovského výběžku. Jejich hudba je zařazena ve škatulce s hrozným názvem crossover-nu-metal. Silná pětka v zeleno černých dresech odehrála nespoutanou dynamickou show s rapovaným i melodickým zpěvem a tvrdými kytarovými riffy. Toxíci mají nového bubeníka Zdendu Šulce (nahradil Jenny) a s kapelou už to válí, jako by v ní hrál od prvopočátku (1997). Neotřelá byla jeho drumerská sedačka ve stylu "selské izby". Kapela má svém kontě 3 CD, to poslední vyšlo v roce 2017 pod názvem Nemáš dost a natočila 7 videoklipů. Jako své vzory (každý člen má jiné) uvádí Kiss, Korn, Offspring nebo Eltona Johna, z českých pak Krucipüsk, Hentai Corporation, John Wolfhooker ... Poctivě a naplno odehrané vystoupení toxíků si určitě všichni přítomní zapamatovali a když se někde objeví jméno Toxic People v eventu nebo na plakátě, ví, s kým budou mít tu čest a určitě rádi přijdou. 

Večer ukončili AC/DC Tribute. Partička vyznavačů známé australské kapely. Jednoduchá, přímočará, syrová hudba, která si na nic nehraje a která výrostky z australské "buše" vynesla až na vrchol popularity. AC/DC jsou nesmrtelní, i když někteří její členové už hrají a popíjejí v nebeském/pekelném baru. Krapet tohoto rockového evangelia přinesl tribute band i do Nároďáku. Je vcelku jasný, že originál je jen jeden, pekelný zvon je jen z polystyrénu, kanóny jsou tak na větší karneval..., ale přesto...takhle to všechno nějak začínalo...malé kluby a puby, pivo, bezprostřední kontakt s publikem...a pokud se tomu člověk trochu podvolí a zasní... je to tam !!! Členové tribute bandu pochází z okolí Chocně a jejich začátky se datují k roku 2011. Kapela hraje ve složení - Brian (Blahouš - Radek Bláha), Angus (Hygnus - Hyněk Tříska), Phil (Libor Ježek), Malcolm (Miloš Šeda), Cliff (Jan Nováček).

Atmosféra byla ten večer skvělá, na čepu byli pánové Kozel a Krakonoš a z restaurace na mě dýchla vůně "tataráku".

O tom, že Nároďák se stává mekkou rockerů jsme již na našich stránkách psali. Má skvělou akustiku, dostatečnou stage i prostor pro nekoordinované taneční kreace. A hlavně ten správný managment, který chce dělat kvalitní akce ( jsou to "praktikující rockeři a metaláci).

Festivalovou sezónu plnou dobré muziky zahájí v Nároďáku Beer Festem 8.2.2020. Koukněte na FB nebo web, je tam toho požehnaně a je z čeho vybírat.