INNERSPHERE: SLZY BOHŮ DOPADAJÍ NA VYPRAHLOU ZEM ZA NAŠE ČINY

19.01.2024

Plzeňským ranařům INNERSPHERE vychází nejnovější singl z chystané desky "In the Shadow of The Sun", která bude prvním počinem pod hlavičkou nahrávací společnosti Smile Music Records. 

Nejnovější singl je skladba, která dala kapele pocit a ujištění v tom, že je deska skutečně hotová: "Petrichor je poslední skladbou, která byla napsaná na nové album INNERSPHERE

Nápad na tento motiv tehdy přinesl baskytarista Marek Hubocký a bylo to natolik specifické a k albu padnoucí, že nedlouho na to se začalo tvořit a album bylo doplněno od desátou skladbu,"potvrzuje zpěvák Míra. Ptáte-li se, co to ten "petrichor" vlastně je, překvapením možná bude, že to všichni vlastně dobře víme: je to zemitá vůně deště po delším období sucha nebo při začínající bouři. Říká se jí petrichor z řeckého slova pro kámen (petra) a tekutina (īchōr), která měla kolovat v žilách řeckých bohů: "Tematicky jsme pojali "Petrichor" jako nesčetné slzy bohů padající na zemi smáčející svět lidí kvůli jejich počínání. Slzy dopadající na temena hlav samozvaných pánů, vládců, mocných i běžných lidí, kteří utvářeli svět a přetváří jej dále. Pliveme na předky a ty před nimi, pohrdáme vším živým, vytrháváme své kořeny, přepisujeme historii a ztrácíme se sami sobě. A to tak dobře, že zůstaneme pány prachsprosté pustiny… nezbyde nic než jen prázdnota a zemitý pach vypařujících se slz," pokračuje Míra.Ač má skladba poetický námět, v jejím progresivním vyznění se odráží ostrá kritika stávajícího stavu společnosti a v neúprosném vokálu naléhavost změn. INNERSPHERE s chystanou deskou aspirují na to sesadit z trůnu nejen české death melodické stálice.