INNERSPHERE V NOVÉM SINGLU REFLEKTUJÍ ÚPADEK SPOLEČNOSTI

09.12.2023

INNERSPHERE vydávají pod hlavičkou Smile Music records svůj první singl převzatý z chystané desky "In the Shadow of the Sun".  

INNERSPHERE vydávají pod hlavičkou Smile Music records svůj první singl převzatý z chystané desky "In the Shadow of the Sun", která vyjde v polovině března. Živák zachytil Marek "Frodys" Pytlík na letošním ročníku festivalu Brutal Assault.

Na celé desce si dali plzeňští death metalisté záležet, což se odráží i v dlouhém časovém úseku, v němž na desce pracovali. Kytarista a zpěvák jedné osobě Míra vysvětluje, jaký námět kapela pro první singl použila: "Skladba "The Trident is Burning" se oproti zbytku desky liší v impulzu pro její napsání. Píseň byla celá napsána 25. 2. 2022 tehdy v reakci na nový válečný konflikt v Evropě a šok z něj. Je tristní, že společnost a lidstvo jako takové se nepoučilo z historie a neštítí se vytvářet zvěrstva, podílet se na válkách a rozšiřovat deziluzi a beznaděj mezi lidmi namísto budování lepší společnosti a prostředí, ve kterém všichni žijeme. Říkám si, kam se poděl rozum, kam se ztratilo porozumění, konstruktivní diskuze? Každý bezhlavě věří lecčemu, čím je masírován z médií, sociálních sítí. Někteří bezhlavě bojují za nesmysly a věří polopravdám či úplným blbostem a ženou se do "masomlejnku" ať fyzicky či dalším rozséváním hněvu a rozkolů napříč společností. To se, bohužel, děje v celosvětovém měřítku. Přál bych si, aby svět byl lepším místem a lidi byli schopni konečně udělat krok vpřed."

I třetí deska kapely INNERSPHERE se, jak už Míra předesílá, ponese ve velmi vážném duchu. Propracované deathové melodie a úderné rytmy doprovází temná poselství korespondující s aktuálním děním ve světě: "Trident je pompézní a přesto těžkopádná, agresivní skladba, žalozpěv nejen dnešních dní. Neustále následujeme své idoly a jejich narativy, ať politické, náboženské, populistické… bez ostychu kráčíme do tlamy smrti a obdivujeme staré dobyvatele. Je v tom nějaká ctnost? Nebo budoucnost? Nemyslím si to. A přesto jsme toho svědky každý den," uzavírá Míra.

Abychom alespoň článek uzavřeli něčím pozitivním: Krátce po vydání desky se kapela chystá na menší koncertní šňůru, nejen po České republice, ale i po Německu.

19. 01. CZ Mladá Boleslav - Willax

20. 01. CZ České Budějovice - Rockle

02. 02. CZ Litoměřice - Baronka

09. 02. CZ Velké Meziříčí - Rock Depo

10. 02. SK Nitra - Frankie Rock Pub

23. 02. CZ Rožnov Pod Radhoštěm - Vrátnice

15. 03. CZ Opava - Art

16. 03. CZ Šumperk - H Klub

06. 04. CZ Klatovy - Falcon

13. 04. CZ Praha - Futurum

19. 04. CZ Plzeň - Divadlo Pod Lampou

27. 04. DE Regensburg - Hellhammer festival

10. 05. CZ Litomyšl - Kotelna

13.-15. 6. CZ Czech Death Fest

05.-06. 07. CZ South of Heaven festival

20.-21. 09. DE Metal Im Woid festival

Sestava:Míra Litomerický – kytary, hlavní zpěv
Lukáš Mai – kytara, zpěv
Marek Hubocky – baskytara, zpěv
Filip Wintr – bicí