IRON MAIDEN - DOKONALÉ SPOJENÍ METALOVÉHO CHMELE

28.04.2023

Iron Maiden slaví úspěchy nejen na metalovém poli, ale i na tom pivním.  

Trooper Beer, mimořádně úspěšné a cenami ověnčené pivo vyrobené ve spolupráci britských hudebních ikon Iron Maiden a pivovaru Robinsons Brewery se sídlem ve Stockportu, slaví letos v úterý 9. května své 10. narozeniny.

Na oslavu tohoto milníku a dosažení více než 35 milionů prodaných půllitrů po celém světě vytvořil Bruce Dickinson a tým Robinsons zcela nový 10% ABV Trooper X Imperial Stout. Každá 660ml láhev Trooper X je dodávána v dárkové krabičce.

Novou várku opět vytvořil zpěvák Iron Maiden Bruce spolu s hlavním sládkem Robinsons Martynem Weeksem.

Martyn Weeks říká: "Trooper X je plný chutí praženého sladu, které dokonale vyvažují komplexní a lahodné aroma. Jedná se o jedinečné pivo, které, pokud odoláte okamžitému vypití, zraje v láhvi a s přibývajícími roky se ještě zlepší."

Iron Maiden prodali přes 100 milionů desek, odehráli téměř 2 500 živých vystoupení v 64 zemích, vydali 17 studiových alb a loni dokončili své světové turné Legacy Of The Beast, kde hráli pro více než 3 000 000 fanoušků.

V květnu 2023 se vydávají na turné The Future Past Tour, kde spojí písně z jejich nejnovějšího alba Senjutsu s ikonickým albem Somewhere In Time z roku 1986.

V České republice se "mejdni" zastaví na dva dny a odehrají v pražské 02 aréně 2 koncerty - 30. a 31.5.2023.

Akci pořádá Live Nation a více infomací o akci najdete zde: https://www.livenation.cz/artist-iron-maiden-118

IRON MAIDEN přivezou 30.-31. května 2023 do pražské O2 areny své zbrusu nové THE FUTURE PAST TOUR. Na koncertu zazní dosud nehrané skladby z posledního studiového alba Senjutsu spolu s důrazem na kultovní desku Somewhere In Time z roku 1986 a dalšími klasickými kousky.

Zakládající člen a baskytarista Steve Harris k tomu dodává:
"Po vydání našeho nejnovějšího alba Senjutsu jsme aktuální Legacy of the Beast Tour trochu aktualizovali tím, že jsme koncert zahájili prvními třemi písněmi z něj, a to v kulisách japonského paláce. Protože nemá příliš smysl to opakovat v rámci turné k albu Senjutsu, přemýšleli jsme o dalších možnostech a rozhodli jsme se vrátit k Somewhere In Time, protože toto turné se neobjevilo v různých retrospektivních turné k historii, která jsme v průběhu let odehráli. Vycházely z našich koncertních videí z 80. let a my jsme bohužel toto turné nenatočili (viníme manažera!!). V průběhu let jsme měli od fanoušků spoustu žádostí o mnoho skladeb z něj, takže je nyní zahrajeme, plus samozřejmě několik dalších, o kterých víme, že se vám budou líbit! Obzvlášť potěšující také bude, že konečně zahrajeme některé z epičtějších skladeb na Senjutsu, bylo to dlouhé čekání! Rok 2023 bude vzrušujícím obdobím a my se opravdu těšíme, až se se všemi opět setkáme v České republice."

Manažer Rod Smallwood se připojuje:
"Tato kombinace dvou alb je podle nás velmi vzrušující. Víme, že fanoušci chtějí slyšet ty epické kousky ze Senjutsu poprvé naživo, a myslíme si, že díky kombinaci s tak kultovním albem, jako je Somewhere In Time, vznikne další opravdu speciální turné pro staré i nové fanoušky! Samozřejmě se v rámci turné k novému albu v Evropě vrátíme z velké části do relativní intimity arén a víme, že i z toho budou mít fanoušci velkou radost!"

Kapela nedávno dokončila velkolepé světové turné Legacy Of The Beast World Tour, které na dva roky přerušil Covid. Turné začalo v estonském Tallinu v květnu 2018 a čítalo 139 koncertů ve 33 zemích. V době závěrečného koncertu v Tampě na Floridě 27. října 2022 kapela na tomto epickém světovém turné zahrála pro více než TŘI MILIONY fanoušků.