JIŘÍ BIG BOSS VALTER 

25.12.2019

Jiří Big Boss Valter - vážím si čestnosti, pravdomluvnosti a férového jednání...

Jiří Big Boss Valter si našel v tomto hektickém období chvilku a poskytl MUSIC Reportu rozhovor. Tentokrát nejen o muzice...

BIG BOSS a ROOT má za sebou úspěšný rok, spoustu odehraných koncertů doma i v zahraničí.

Jiří nedávno vydal své "poslední album" s BB "Než zemřu". Deska je skvělá, pochvalné recenze a kritiky na netu, v tisku, od posluchačů. Uzavírá tím jednu kapitolu svého bohatého hudebního života a tvorby. Dnes se nebudeme bavit o zmíněném albu. Řada rozhovorů a komentářů se už odehrála , část z nich příznivci BB už stihli přečíst, nebo si je najdou. Tak se vydáme trošku jiným směrem

1.Každý rok přeješ 1.září žákům a studentům úspěšný školní rok. Ve své kapele dáváš prostor "mladíkům". Většina starších lidí (doufám, že jsem tě tím neurazil) spíše na mladou generaci nadává, ty na ni naopak sázíš a vidíš v nich budoucnost. Jak ty vzpomínáš na svá školní léta ? A co bys chtěl vzkázat začínajícím muzikantům, aby se jim podařilo dosáhnout takového úspěchu jako tobě ?

Většina starých páprdů, (teda nechci tím sám sebe urazit hehehe) si myslí, že kdo je mladej tak je blbej, protože nemá žádný životní zkušenosti. Zapomínají ovšem, že dnešní doba je zcela jinde než ta, ve které vyrůstali oni. Dnešní přirozená dravost mládí jim dává obrovskej náskok před páprdy, ať již díky pokročilým technologiím, nebo prostě společenským vývojem. Proto na ně sázím a nedělá mi to problém. Jsem vlastně v kapele takový dinosaurus a občas to dostanu od mladých pořádně vyžrat, když si to zasloužím. A je to tak v pořádku. Někdy jsem fakt na ránu pěstí. Moje školní léta byla úžasná a vzpomínám na ně s úsměvem. Rada mladým muzikantům? Jak už jsem říkal v jednom rozhovoru : hrát, hrát a hrát - a nikdy to nevzdat. Jen tak se vám to vrátí v podobě krásné muziky.

2. V poslední době nás zásobuješ svými "moudry a názory" na život. Jakoby navazovaly na tvoji poslední desku... "Hlavní pekelník" píše o přátelství, životě, lásce ... nejsou to však klišé. Je cítit, že ty "pravdy" jsou prožité a odžité... Jakých vlastností si u lidí nejvíce vážíš a co tě naopak štve? A myslíš si, že svět a život teď je horší, než býval kdysi, nebo naopak ?

U lidí si vážím čestnosti, pravdomluvnosti a férového jednání. Nesnáším lhaní, pomluvy, zbabělost, násilí a pokrytectví. Svět asi nemohu moc hodnotit, ale pokud se stále nepřetržitě válčí, tak ten svět asi moc dobrý nebude. A bude hůř. A mám pocit, že život je s tímto dost úzce svázán. Takže asi je horší než býval bez ohledu na technický pokrok. Ten je jediným plusem. Zbytek je bahno a močál....znovu dodávám - a bude hůř.

3. Co Jiří BigBoss a jeho Vánoce ? Jsou to pro tebe jen všední dny se spoustou humbuku a konzumu , nebo se i ty "zastavíš a zasníš" se sklenkou vína nebo Jacka ?

Slavím svátek Yule, svátek Slunovratu. Ten začíná 22.prosince a končí 2.ledna. A ano, zasním se se sklenkou vína v ruce, (s tou se ostatně zasnívám často) a zavzpomínám na to, co bylo a přeji si co bych si chtěl splnit.

4. Za pár dní se "překulíme" do roku 2020. Můžeme se těšit na nějaké novinky (koncerty, události) od BB a Root ?

S kapelou určitě natočíme nové album "The Legend Nizostratio" part I. Čekáme až pan šéf kapely Igor zavelí k nástupu do studia a jde se na věc. Myslím že album bude převratné v mnoha směrech. A samozřejmě koncerty budou také. Jinak by to ani nešlo, že? No a s BB Bandem jsme vydali album a taky budou koncerty. Dokonce již nyní máme zajištěny dva velké festivaly. Neprozradím, abych nezakřiknul. No a události? Půjdu na operaci. Chci si nechat přišít třetí ruku abych tě lépe viděl.... hehehehe...

5. Co bys na závěr popřál svým fanouškům a příznivcům ?

Fanoušci naši milí, buďte pořád našimi fanoušky a příznivci naši milí, buďte pořád našimi příznivci. Hlavně vám všem přejeme krásný rok 2020 a nedejte se. V muzice je síla!

Díky za rozhovor.

STAY PROUD !

My děkujeme za odpovědi a těšíme se na viděnou a na slyšenou na koncertech BB a Root. A tobě i všem tvým přátelům a blízkým hodně zdraví a ať vám to šlape minimálně jako dosud !!!