JUBILEJNÍ DESÁTÁ DESKA VELEÚSPĚŠNÝCH ROCKERŮ NICKELBACK JE TU!

23.11.2022

Právě vydané album "Get Rollin'" je prvním počinem NICKELBACK po pěti letech. Očekávaná desátá studiovka multiplatinové kapely vyšla u BMG.

Je to zhruba dva týdny, co celosvětově proslulí kanadští rockeři NICKELBACK představili videoklip k nové písni "Those Days", druhému singlu z nového očekávaného alba "Get Rollin'", které vychází dnes 18. listopadu - k poslechu zde.

Poslech "Get Rollin'" vás provede strhující zvukovou krajinou plnou dobrodružství, nostalgie a emocionálního zkoumání, neb novinkové album je pokračováním již nesmazatelného odkazu kapely jako jedné z nejvýznamnějších rockových kapel posledních dvou desetiletí. Během nich vyprodali 12 po sobě jdoucích světových turné, nasbírali více než 10 miliard streamů, 23 singlů umístili na vrcholy hitparád a získali přes 26 ocenění, které v březnu rozšíří ještě uvedení do kanadské hudební síně slávy na předávání cen Juno.

NICKELBACK oznámení alba v září uvedli prvním singlem "San Quentin". Ten vedle aktuálních 21 milionů streamů zaznamenal obrovský úspěch v kanadských rádiích, kde čtyři týdny po sobě obýval 1. místo, a v USA se probojoval do první devítky. Hutný singl umocněný říznými kytarami a masivním beatem byl inspirován setkáním frontmana Chada Kroegera s dozorcem z nechvalně proslulé kalifornské věznice s vysokou ostrahou a jeho téma sleduje plánování útěku.

Druhý singl "Those Days", kde kapela vzpomíná na dobrodružství z mládí, je kontrastem k ostrému úvodu alba a opírá se o melodičtější stránku kapely, jak ji od NICKELBACK známe v hitparádových hitech "Rockstar", "Photograph" nebo "How You Remind Me".

Nejnovější singl "High Time", vydaný tento týden před vydáním alba, bere posluchače na zamlžený výlet napříč zemí, který připomíná, že vždycky je někde 4:20, a spojuje charakteristický rockový zvuk kapely s country podtóny a vlivy 80. let.

Na albu se však nachází i melodické balady ("Does Heaven Even Know You're Missing?" a "Horizon"), které jsou vyváženy údernými rockovými peckami (vedle prvního singlu např. "Vegas Bomb" a "Skinny Little Missy").

Autorem jedenácti skladeb je celá kapela, na produkci se podíleli Chad Kroeger, Chris Baseford a Ryan Peake.

Desátá studiovka NICKELBACK je už nyní k dispozici prostřednictvím digitálních platforem a ke koupi na CD ve verzích "Get Rollin'" a "Get Rollin' (Deluxe)", která obsahuje čtyři bonusové skladby - akustické verze písní "High Time", "Just One More", "Does Heaven Even Know You're Missing?" a "Horizon". Standardní i deluxe verze alba vyjdou v roce 2023 také na vinylu. 

Autorem jedenácti skladeb je celá kapela, na produkci se podíleli Chad Kroeger, Chris Baseford a Ryan Peake.

"Get Rollin'" tracklist:

1. San Quentin

2. Skinny Little Missy

3. Those Days

4. High Time

5. Vegas Bomb

6. Tidal Wave

7. Does Heaven Even Know You're Missing?

8. Steel Still Rusts

9. Horizon

10. Standing In The Dark

11. Just One More

12. High Time (Acoustic) *

13. Does Heaven Even Know You're Missing? (Acoustic) *

14. Just One More (Acoustic) *

15. Horizon (Acoustic) *

* Deluxe Version

Světové turné 2023 odstartuje kapela začátkem léta v Severní Americe, následovat budou koncerty ve Velké Británii, EU a další.