K.K. DOWNING ZALOŽIL NOVOU KAPELU "KK´s PRIEST"

18.02.2020

Kenneth "K. K." Downing, bývalý kytarista Judas Priest založil novou kapelu s názvem KK´s Priest 

Kenneth "K. K." Downing, bývalý kytarista JUDAS PRIEST založil novou kapelu s názvem KK´s Priest. 

Downing byl součástí skupiny Judas Priest v letech 1970 - 2011, poté ho v ní nahradil Richie Faulkner. Při odchodu Kenneth prohlásil : Mám pocit, že Judas Priest sehráli svou roli v hudební historii a cítím se velmi hrdý na to, čeho jsme dosáhli." 

V jeho odchodu z JP sehráli svou úlohu rozpory uvnitř kapely a rozdílné názory s jejím managementem.

Kenneth v patnácti letech odešel ze školy,  v šestnácti letech byl vyhozen z domova a od té doby se svými rodiči  nemluvil.  Kenneth pochází z dělnické rodiny a první kytaru si koupil v šestnácti letech. 

Je známý pro svá divoká sóla a perfektní rytmus. Přezdívku "K. K." získal poté, co jedna dánská dívka nemohla vyslovit jeho jméno. 

Mezi jeho oblíbené interprety patří Van Halen, Yngwie Malmsteen, Steve Vai, Joe Satriani a Jimi Hendrix.

68-letý kytarista však muziku a kytaru nepověsil na hřebík, ale plánuje svůj velkolepý comeback s novou kapelou. V ní jsou rovněž další 2 členové ex Judas - zpěvák Tim "Ripper" Owens ( v Judas 1996 - 2003) a bubeník Les Binks (v Judas 1977 - 1979). Sestavu doplnil kytarista AJ Mills (Hostile) a basák Tony Newton (Voodoo Six).

Downing si dlouho nebyl jistý, zda do nového projektu vstoupit. "Vzhledem k masivní poptávce a drtivé podpoře fanoušků jsem se rozhodl vrátit. Fanoušci mohou očekávat kombinaci klasických skladeb Judas Priest,  společně s novými metalovými skladbami."

KK's Priest se chystá koncem letošního roku vyrazit na turné a festivaly. Koncerty by měly oslavovat 50. výročí Downigovy kariéry. Skupina pracuje na svém debutovém albu, které by mělo vyjít u společnosti Explorer1 Music Group.

Letos slaví své 50. výročí rovněž Judas Priest. Downing oslovil kapelu, aby se dohodli na jeho účasti při oslavách JP, ale bylo mu sděleno, že se s ním nepočítá a nemají zájem o jakoukoliv spolupráci.

No, my se máme v každém případě na co těšit. JUDAS a KK´s PRIEST nám určitě nadělí spoustu poctivé metalové muziky.