KAPELA BREN VYDÁVÁ DEBUTOVÉ EPONYMNÍ EP

15.06.2023

Skupina BREN přináší na českou hudební scénu osobitou kombinaci shoegaze, blues, slowcore, no wave s českými texty. 

Kapela BREN (Brnoenfield), složená z hudebníků Iva Lorence (Science Killer, Beps'n'Johnnies), Šimona Podrazila (tryo, Science Killer), Vojtěcha Škuty a Lukáše Nedomlela, vydává své debutové EP. Nová kapela, která vznikla z přátelství mezi Ivo Lorencem a Šimonem Podrazilem, přináší na českou hudební scénu osobitou kombinaci shoegaze, blues, slowcore, no wave s českými texty.

Původně BREN neměl v úmyslu se stát aktivní kapelou a vystupovat naživo. Zaměřovali se především na experimentování s psaním česky zpívaných písniček. Postupně se z hraní nových písní však stal terapeutický proces a součást každodenního bytí. S příchodem Lukáše a Vojty se BREN rozrostl do plnohodnotné kapely, a skladby získaly jasnější kontury.

BREN je zhmotněním temných a naléhavých emocí inspirovaných křehkými mezilidskými vztahy. Jemné melodie v kontrastu expresivních kytarových ploch a českých textů vytváří jedinečný celek, v němž lze vnímat vlivy zahraničních interpretů jako jsou Slowdive, Jaye Jayle, Swans nebo Nick Cave, ale také domácích Priessnitz.

Debutové EP obsahuje tři skladby, které zachycují rozmanité odstíny kapely. Autorkou fotografie použité na coveru je Jana Macečková. Nahrávky byly pořízeny v prostorách brněnského Kabinetu Múz. Recording, mix a mastering obstaral Vojtěch Hájek. Díky jeho citlivému přístupu k hudbě BREN se podařilo vytvořit nahrávku, která může vyniknout na současné české alternativní scéně.

Debutové EP kapely BREN vyjde digitálně 16. června pod labelem Kabinet Records.

Kapela BREN se také těší na vaši návštěvu na svých koncertech a sociálních sítích:

Nejbližší koncert: 28.6. Brno, Kabinet múz s MMNK a Chora Sfakion: https://www.facebook.com/events/771765491204538

Facebook: https://www.facebook.com/161BREN

Instagram: https://www.instagram.com/brno_enfield/