KAPELA NAVAR JE ZPĚT... PŘICHÁZÍ S ALBEM "NÁVRAT HAVRANŮ"

21.02.2022

Neúnavný metalový tahoun George Rain (Sebastien, Citron, Kreyson) reinkarnoval svoji srdcovou záležitost, kapelu NAVAR. 

Řízně metalový NAVAR oživl, aby odkryl historii

Neúnavný metalový tahoun George Rain, kterého fanoušci znají především z formací SEBASTIEN nebo CITRON, reinkarnoval svoji srdcovou záležitost, studentskou kapelu NAVAR. Ta se nyní vrací s albem "Návrat havranů", jež obsahuje dobové songy, které byly znovu nahrané s novým zvukovým kabátem, který pomohl ušít legendární kytarista a producent Roland Grapow (HELLOWEEN).

Kromě George Raina patří do původní sestavy NAVARU kytarista Ondřej Pecina (ex-SEBASTIEN), bubeník Radek Rain (ex-SEBASTIEN) a také baskytarista Honza "Bart" Bartoš (TÖRR, ALKEHOL). První vlaštovkou, která předznamenává opětovný rozbřesk uspaného tělesa, se stává eponymní singl a lyric video "Navar". "Skladba vychází z mého starého hudebního nápadu z 9. září roku 2000! Loni jsem ho objevil v potrhaném bloku, kam jsem si tehdy zapisoval své písničky, i různé rozpracované útržky," prozradil kytarista a zpěvák George Rain, jenž založil NAVAR v roce 2001.

Ačkoliv energie písně i hudební složka zůstaly původní, lyrika songu je aktuální, i když obsahově letí časem zpět. "Text jsem napsal nový a pokusil jsem se v něm Navara personifikovat. Ve skladbě tak jde o člověka s velice silným životním příběhem, uzamčeným v minulosti... O člověka, který je dnes už jen vzpomínkou, ale jeho odkaz může stále inspirovat. Právě tak totiž kapelu NAVAR vnímáme, ale poselství písně je mnohem hlubší: zajímáme se o příběhy lidí, kteří tu byli před námi? Víme, co se odehrávalo na místech, kterými denně procházíme? Jsme schopní vnímat hlasy a ozvěny minulosti...?" pokládá řečnické otázky Rain, který do prvního singlu dostal i zvučného hosta. Stal se jím nestor tuzemské tvrdé muziky Ota Hereš.

"Rád jsem přijal nabídku na hostování v jednom songu kapely NAVAR, už proto, že jedním z členů je můj spoluhráč Honza "Bart" Bartoš, stejně tak i z důvodu skvělý produkce - Rolanda Grapowa, i muzikantů jako takových s Georgem Rainem v čele, a samozřejmě i z důvodu, že tento druh muziky je mi blízkej. NAVARU přeju, ať se album k těm dvaceti letům vydaří," poslal zdravici Hereš, který připomněl výročí kapely, a také naznačil, že vody, ve kterých NAVAR svůj těžký kov taví, jsou nekompromisní a nasáklé speed metalem. Album "Návrat havranů" vychází symbolicky 20. června 2022 pod labelem Smile Music.

Photo credit: Hana "Mons" Pecinová