KAPELA TITUS MÁ NOVÉ ALBUM "PRVNÍ BOJ"

25.05.2021

Východočeská metalová parta TITUS nebude další "agro" kapelou. Rozhovor s bubeníkem kapely Radimem Zvoníčkem.

Kapela TITUS, která  vznikla poměrně nedávno, není na rockové scéně žádným outsiderem a "nazdárkem". 

Tvoří ji  zkušení muzikanti, a to nejen věkem (věkový průměr kapely je bez dvou roků padesátka).

Sestava :

Radim Zvoníček - bicí

Zdeněk Mitáš - kytara, zpěv

Luděk Verner - basa, sbory

Tomáš Halák - kytara, sbory

Žánr : power/heavy metal

Na jaře letošního roku se kapela vydala do studia, aby nahrála své debutové album. V květnu vyšel videoklip ke skladbě "Ztracená" a je sec sakra dobrej a z reálného světa.

O pár slov o kapele a novém CD jsme požádali bubeníka Radima Zvoníčka. 

1.  Čau Radime, kapela Titus "funguje" cca rok. Vy však nejste v hudebním světě žádnými nováčky. Kdy a jak vznikl impuls dát dohromady kapelu, jak jste se hledali a našli? Situaci jste navíc měli ztíženou anti covidovými opatřeními, které tak nějak (s malou letní pauzou) začínaly v době, kdy se formovala sestava.

Ahoj : -) Ten impuls nebo spíše myšlenka vznikla někdy na jaře 2020, kdy jsem po odchodu z Alžběty pár měsíců nehrál, a tak oslovil Zdendu Mitáše, který zhruba v tu dobu opustil Tinnitus  s nápadem si spolu jen tak zahrát ve zkušebně. Zjistili jsme, že jsme na stejné vlně, a tak to zkusíme. Oslovil jsem proto ještě kamaráda basáka Luďu Vernera, který hned po první zkoušce zůstal. Nějaký čas jsme zkoušeli jako trio, pak se před létem ozval Zdeňkovi kamarád kytarista Tomáš Halák, který také vlastně hned zůstal.

2. Název kapely. 

 Titus - římský císař, vojevůdce, imperátor. 

Titus - česká kapela s autorskou tvorbou se základnou v Hořicích... Proč tento název? Byly i jiné varianty?

Název Titus vymyslel Zdeněk, všem se nám líbil, takže jiné varianty ani nebyly.

3. Power metal mixlej "hejvíkem" a folkem. To jsem se dočetl na vašem FB. A hlavně ne AGRO METAL.... Jaké jsou tvoje hudební vzory, kdy jsi s bicíma začínal, tvoje první souprava?

Hudebních vzorů mám určitě více , např. Nicko McBrain, Lee Kerslake, Stefan Kaufmann ...

S bicíma jsem začal až po příchodu z vojny v roce 1992 a první bubny ,co jsem vlastnil byla dvojšlapáková souprava, jak jinak než Amati.

4. Nové CD je hotové. Křtít byste jej měli na Hlínak Festu v červenci v Sekeřicích. Můžeš nám prozradit něco více? Je už CD k mání? Kolik nás čeká skladeb? Kdo je autor muziky/textu? Kde jste nahrávali, kdo dělal obal, mix ...?

Jasně, CD už je venku a je k mání na FB stránce Titus Eshop. Obsahuje 11 skladeb, které komplet napsal Zdenda, a my ostatní jsme se podíleli na aranžích.

Nahrávali jsme ve studiu SAM ve Vinarech u Hradce Králové, a mastering jsme svěřili studiu Benas na Seči. O grafickou úpravu obalu se postarala profesionální fotografka Soňa Chlumecká.

Ano, CD bychom měli pokřtít a hlavně zapít 10.7. na Hlíňáku , ale nikdo z nás netuší , co naše vláda ještě vymyslí, takže nezbývá než doufat, že to vyjde.

5. Vypadá to, že se krapet zvedají závory zákazů. Stihli jste vůbec jako Titus odehrát nějaké koncerty? Určitě se nemůžete dočkat, až představíte rockovým fanoušků své nové skladby pěkně naživo? Co tréma, po takové době?

Situace byla taková, že jsme v létě stačili odehrát pouhé dva koncerty, než opět nastaly zákazy. Na koncerty se všichni těšíme a samozřejmě jsme zvědaví, jak na naše skladby budou fanoušci reagovat. Nemůžu mluvit za kluky, ale mně osobně tréma už dávno netrápí.

6. Vzpomeneš ještě na svůj první koncert na veřejnosti? A jakou hudební minulost ( kapely) máš za sebou?

Poprvé jsem hrál veřejně v roce 1994 již s dávno neexistující Hořickou kapelou Viscont v restauraci Bystřice v Hořicích. Dalším působištěm byly postupně kapely Atlantis, Epitaf, Alžběta a nyní Titus.

7. Oblíbená" otázka : Jakou skladbu by měli zahrát na tvým funuse?

Tak tady mám jasno ... Child in time od Deep Purple, nebo Gypsy od Uriah Heep.

8. Jakou muziku doma/v autě/v práci nejraději sjíždíš?

Doma mám velkou sbírku rockových a metalových LP/CD a v práci vždy naladěné rádio Beat.

9. Tvůj vzkaz pro fanoušky TITUSu a české metalisty?

Doufám, že se Vám bude naše kapela i CD líbit a těším se, až společně zase všichni zapaříme.

10. Oblíbené moto, heslo, citát, kterým se řídíš?

Žádné oblíbené moto asi nemám, jedině snad ... Žiju přítomností, a hodlám si to užít.