KAPELU SODOM OPOUŠTÍ BUBENÍK

14.01.2020

Bubeník Stefan "Husky " Hüskens  opouští po dvou letech kapelu Sodom

Německou thrash metalovovou skupinu Sodom opouští její bubeník Stefan "Husky " Hüskens. V kapele byl od roku 2018. 

V Sodom dochází ke změnám v sestavě docela často, poslední rošáda se odehrála právě v uvedeném roce. Neujasněnost a nesehranost vedly ke zrušení vystoupení na festivalu Full Metal Mountain v únoru 2018.

K dnešnímu dni vydali Sodom patnáct studiových alb, tři živá alba, dvě kompilační alba a sedm EP.  Svého prvního komerčního úspěchu dosáhli třetím studiovým albem Agent Orange (1989), které bylo jedním z prvních thrash metalových alb, které vstoupilo do německých albových hitparád , kde dosáhlo čísla 36. 

 Jejich poslední studiové album, Decision Day vyšlo v roce 2016. 

Sodom je jednou z nejprodávanějších thrash metalových skupin všech dob a prodala přes osm milionů nosičů. Kapela pracuje na novém albu, které má být podle očekávání vydáno letošním roce.

Svůj odchod z kapely ohlásil "Husky" v pondělí 13.1.2020 ráno na svém facebooku. Nebylo to pro něj vůbec jednoduché rozhodnutí a přijímal ho s bolavým srdcem.

" Bohužel vám musím oznámit , že opouštím Sodom. Vzhledem ke změnám v mé hlavní práci, stejně jako  dalším okolnostem, nevidím žádnou šanci, že bych v budoucnu mohl pokračovat v Sodom. Bylo mi skvěle, jsem hrdý na to, čeho jsme společně dosáhli a děkuji Tomovi, Yorckovi a Frankovi a celé crew za mnoho úžasných momentů. Bylo mi ctí být součástí jedné z mých oblíbených kapel posledních let.
V životě jsou vždy důležitá rozhodnutí a tohle je jedno z nich! Díky za všechno..."

Kapela s porozuměním komentovala Huskyho slova :

Velmi nás mrzí jeho rozhodnutí, ale respektujeme okolnosti, které ho k tomu dovedly.
Někdy si musíme uvědomit, že hudební úspěch není vždy tou nejdůležitější věcí v životě. I přes všechny ty nepřízně osudu, které s sebou přináší moderní hudební byznys, hudba navždy obohatí naše životy. A to je přesně to, čím byl vždy jeho motto.
Byli jsme s ním dva úspěšné a důležité roky, které v každém směru obohatily historii naší kapely a budou ji také dlouho utvářet.
Přejeme mu vše nejlepší v jeho hudebním, profesionálním i osobním životě a samozřejmě hodně štěstí a zdraví. Vždy bude považován za věrného kolegu a věrného přítele."

Tak to vypadá na rozlučkové love story. Věřme tomu. Uvidíme, co přinese čas...

Nadcházející živá vystoupení Sodomu by neměla být ohrožena a budou pokračovat podle plánu. A brzy má být oznámen nový bubeník.

V ČR uvidíme Sodom na Festivalu Ostrava v plamenech 1.8.2020.