KDO PŘIŠEL NA HARLEJ NEBYL ZKLAMANEJ ANI ZTRACENEJ !!!

08.03.2020

Harlej - "25 let tour" - koncert první,  Pardubice 7.3.2020 

Harlej nastoupil na koncert v tradiční sestave 1-3-1. Na hrotu stage frontman Tomáš Hrbáček, ve středu "strunového" pole Kolinss na basu, kytaristé Tonda Rauer a Milan "Hofík" Hoffmann a úplně vzadu v bubenickém poli Libor Fanta.

Žádný moc velký vyčkávání. Po krátkém úvodním videomappingu, ve kterém se objevila historie a hlavní mezníky a události v životě kapely zazněla úvodní salva a nedočkavé řady fanoušků pokryl "slejvák" konfet a papírků. Nutno dodat, že v hale Enterie bylo vyprodáno a atmosféra byla vynikající. Mediální koronavirová panika u rocekrů nepadla na úrodnou půdu, neboť dobrá muzika podporuje imunitu a Harlej hraje secsakra dobře. A lidu bylo dost a to nahusto, žádný dva metry rozestupy.

Zpěvák si s davem pohrával...získal si ho a tak fans poklonkovali, skákali a hýkali tak, jak po nich Tomáš chtěl. Publikum bylo opravdu různorodé, žádnej 50+, jak je teď často na rockovejch koncertech vidět. Skoro děti, omladina, staré máničky (jak visáží, tak duchem), dámy všeho věku... ty se "prsily" vesměs u předního rantlu, aby byly svým idolům co možná nejblíže.

Songů bylo dostatečně, starší hitovky i skladby z nové placky, v pořadí už třinácté, která vyšla tento pátek a jmenuje se "Smutku dávám sbohem".

Harlej je na scéně čtvrt století, ale je vidět, že "kluky" to pořád baví, jsou plni energie, života na pódiu si užívají. Ono jasně...ta fanouškovská powerbanka, kterou mají by našlápla každého. A to je asi společně s tím, že si na nic nehrají, zárukou úspěchu. Texty ze života, tak jak zobák narostl... profesorky češtiny a "plastikový" guru etikety z čeledi špačkovitých by asi nejásali, ale ať. Říkejte tomu hospodský nebo barový rock, třeba. Žádné velké umění ani heavy metal. Ale chytlavé a melodické refrény, které zvládnete zazpívat i ve tři ráno po very long long mejdanu. No a když tomu Kolinss přidá taneční kreaci a Libor fotky ze zákulisí nemá to chybu.

Tak ať to šlape !!!