KISS - END OF THE ROAD

31.05.2022

Jedna z posledních možností vidět "Kissáky" naživo bude 13.7.2022 v pražské O2 aréně 

KISS vystupují již téměř pět desetiletí a momentálně jsou uprostřed svého posledního turné. Gene Simmons přiznal, že jejich poslední show je velmi emotivní. Řekl, že kapela jede své poslední turné a poté už nebude v koncertování pokračovat. Činí tak z úcty k sobě a z lásky ke svým fanouškům.

"Je to jako být mistrem světa v boxu a pak zůstat v ringu příliš dlouho. Je  jen otázka času, kdy vás vaše nohy neudrží a prohrajete," řekl Simmons během pořadu Whiplash.

"Viděl jsem kapely, které pokračují v koncertování příliš dlouho. Zapomínají texty a na jejich tvářích jsou vidět hluboké vrásky," pokračoval. "Chci říct, že to  život přináší a nejde to změnit. My přestaneme, dokud jsme nahoře. Bude to tak nejlepší. Bude to smutné, ale rovněž šťastné. Na posledním vystoupení, které jako kapela na turné uděláme, budu brečet jako 12-ti letý kluk, kterému dupneš na nohu."

Ačkoli bude pro členy KISS smutné rozloučit se s koncertováním, Simmons to vidí jako začátek nové kapitoly svého života. "Nic nebude tak vzrušující jak turné, ale na druhou stranu už nebudu trčet na pódiu s make-upem na tváři a stát na vysokých podpatcích."

Gene se začátkem tohoto měsíce v rozhovoru pro SPIN zmínil o své budoucnosti po KISS . Řekl: "No, máme restauraci inspirovanou rockem Rock & Brews, která je stále úspěšnější - a docela dost dalších podniků, které nemají nic společného s vyplazovaním jazyku a chrlením umělé krve. A také možná vyrazím s GENE SIMMONS BAND. Odehráli jsme asi 50 vystoupení. Je to spousta zábavy, úplně jiný zážitek. Je to jako být v RAMONES nebo U2 nebo tak. Obujete si tenisky a tričko, a to je vše. Takže srdce nemusí do zátěže "bum, bum, bum, bum", jako by vám mělo vyskočit z hrudi když hrajete v KISS. Pokud jste bluesový umělec, můžete hrát třeba až do 90-ti let, jako to dělal BB King. A já dnes? Chodím po jevišti s dračími botami a veškerou "výzbrojí". Po pětasedmdesátce si to nedokážu ani představit. Fyzické vyčerpání,  srdce to prostě nevydrží."

KISS zahájili svůj rozlučkový trek v lednu 2019, ale loni ho byli nuceni odložit kvůli pandemii COVID-19. "End Of The Road" měl původně skončit 17. července 2021 v New Yorku, ale nyní se očekává, že bude trvat až do začátku roku 2023.

Koncert v Praze pořádá společnost LIVE NATION.

https://www.livenation.cz/artist-kiss-179