KK DOWNING O SETKÁNÍ S JUDAS PRIEST PŘI UVEDENÍ DO ROCK AND ROLL HALL OF FAME

07.11.2023

Bylo to celý zvláštní, s Binksem nás izolovali, jako bychom měli lepru nebo nebyli dost dobří…

V nedávném rozhovoru pro španělský The Metal Circus byla zakládajícímu kytaristovi JUDAS PRIEST Kenneth "KK" Downingovi položena otázka, jaké to bylo sejít se se svou bývalou kapelou na vystoupení na loňské ceremonii uvedení do Rock And Roll Hall Of Fame.

"KK" odpověděl: "Byla to zvláštní zkušenost, byl jsem potěšen, když mě vedení JUDAS PRIEST informovalo, že jsme byli uvedeni do Rock and Roll Hall Of Fame. Ale pak jsem byl jako opařený. Management kapely napsal mně a Les Binksovi (ex-bubeník Priest) že na ceremoniálu budeme v pozici hostů kapely. A já si řekl: "Ach, kurva. Tady to je. Proč tam nemůžeme všichni jen tak jít a opravdu si to užít? Takže to bylo následovně - oddělené lety, oddělené šatny, oddělené hotely. Nemohli jsme s nimi projít po červeném koberci. Cítil jsem to jako velké zklamání. Zasvětil jsem svůj život této kapele. Nikdy jsem z té kapely neodešel z důvodu, abych nahrával s jinými hudebníky, jako to udělal Rob Halford a Glenn Tipton. Byl jsem loajální a věrný JUDAS PRIEST, protože jsem spoluzakládal. Přivedl jsem ty kluky do kapely a byl jsem tomu oddaný a je se mnou takhle zacházeno. To je pěkná kravina!"

Downing pokračoval: "Ale každopádně jsem tam šel s Binksem. Řekl jsem mu: "Pojď. Půjdeme do LA, dáme si pár piv a užijeme si to, jak to jen půjde." A to jsme udělali. Ale zážitek na jevišti se moc nepodobal tomu, co si pamatuji. Najednou, máte dva bubeníky, tři kytaristy. Říkám si: "Tohle je jam session. Ale stejně, prostě si to užiju a dám do toho vše." A to jsem udělal."

Downing mluvil o svém shledání Rock Hall s PRIEST již dříve v rozhovru pro SiriusXM. I tehdy mluvil o jejich segregaci (s Binksem) a byl docela naštvaný a smutný, jak se k tomu Judas postavili.

"KK" se vyjádřil ke svému nástupci v JP Richiemu Faulknerovi. "Richie byl skvělý. Párkrát přišel do šatny. Pěkně jsme se zasmáli. Spousta lidí přicházela do naší šatny. Bylo to skvělé. Stavil se třeba Dave Grohl a užili jsme si spoustu legrace. Ale abych byl upřímný, jakmile jsem se dostal na to pódium, byla to zábava. Jsem rád, že jsem se nakonec rozhodl jít."

Downing také diskutoval o svém shledání s PRIEST v samostatném rozhovoru pro Chaoszine, kde řekl, že celá akce byla trochu surrealistická, protože žádný z ostatních umělců, kteří byli uvedeni do Rock Hall, nebyli tak vzdáleni od tvrdé muziky.

"Dokonce až do představení jsem si nebyl jistý," přiznal Downing . "Stále jsem si říkal: "Jsem tu správně? Je to opravdu heavy metal? Jsem s partou kluků, kteří mě kurva nenávidí." Dívám se na Eda Sheerana. Dívám se na Dolly Partonovou. Říkám si: 'Do prdele, není to všechno sen? 'Říkám si: "Ach, co to sakra je? Tak popadni kytaru, zahrej a pak jdi do hospody." A to jsem udělal. Sešel jsem z jeviště, oblékl se, šel rovnou zpátky do hotelového baru a dal jsem si pivo a bylo to skvělé."

Mezi členy JUDAS PRIEST , kteří byli uvedeni, jsou současní členové Halford , Ian Hill (baskytara), Tipton a Scott Travis (bicí), spolu s bývalými členy Downingem, Binksem a zesnulým bubeníkem Davem Hollandem.

K Halfordovi, Hillovi, Tiptonovi a Travisovi se přidali Binks , Downing a Faulkner ve mixu tří písní skládající se z "You've Got Another Thing Comin'", "Breaking The Law" a "Living After Midnight".