KTOŽ SÚ METALOVÍ BOJOVNÍCI A ZÁKONA JEHO

09.01.2020

PURNAMA - česká metalová smečka bojující na black&death metalové frontě už od roku 2011. 

Zažila porážky, zranění, ústupy...přesto zavelela k útoku s ostře nabitou municí. Kanón je naládován nově natočenou plackou s názvem "Flame of Rebellion". Ta pravá "řežba" vypukne 25.ledna 2020 v libereckém Bunkru, kdy bude křest uvedeného alba. Vojsko bude silné - v přední linii Purnama ze severu, jako podpůrné jednotky se přidají - Innersphere ze západu, Welicoruss z východu a Kazgaroth z jihu. Nic jiného než vítězství nepřipadá v úvahu...

PURNAMA je občas přirovnávána k Morbid Angel, Vaderu, Behemothu...Její muzika se líbí, což potvrzuje i fakt, že se probojovala do finále soutěže rockových a metalových skupin "Spark Fresh Blood 2019" (soutěže se zúčastnilo více než 500 kapel). To se odehraje ve čtvrtek 16.1.2020 v brněnském Kabinetu múz (dalšími finalisty jsou Neurotic Machinery a Endless Drain. Jako speciální host vystoupí Titanic).

PURNAMA a její fanoušci jsou často prezentováni jako válečníci, dobyvatelé... možná to někomu zní moc nadneseně nebo militantně. Ale opak je pravdou. Kapela svou muzikou bojuje za dobrou věc. Vytvořila projekt Metal for Hope, část výtěžku z prodeje prvního CD "Lioness" šla na fond pro pomoc dětem s rakovinou (Fundation of Chance of Oncologists), v červnu zahraje na charitativním Nadějefestu (více MUSIC Report,rozhovory, 7.1.2020).

Nové album "Flame of Rebellion" má ty nejlepší předpoklady pro úspěch na domácí i zahraniční metalové scéně. Nahrávalo se ve studiu BARN pod dohledem Dana Frimla, finální sound si vzal na starost Andy La Rocque (kytarista z King Diamond).

Včera byl na stránkách a FB profilu kapely zveřejněn obal alba a vypadá opravdu skvěle ! Cover je od grafika a malíře Lutha Slaughtera z Indonésie a vytvořil jej kombinací ruční kresby a digitálního kolorování. Na vizualizaci "Flame of Rebellion" se též podíleli jednak Tomáš F. Hanzl (tedy vám jistě známý Chymus), který se postaral o celkový layout, a jednak Miroslav Kravec z MK-Photo ART, z jehož dílny pochází fotomateriál, který najdete v bookletu alba

Na podporu nového alba pojede Purnama tour, které začíná, již v úvodu zmíněným křtem v Liberci 25.ledna a potrvá až do konce roku 2020, následovat budou vystoupení jak v ČR, tak na Slovensku, v Maďarsku,Německu, Polsku.