KVĚTNOVÉ POVSTÁNÍ POLSKÉHO EXTRÉMNÍHO METALU

29.03.2023

Do Hradce Králové přijede polská špičku současného extrémního metalu  - ANTIGAMA, REDEMPTOR a SHODAN

Připrav se na průplach uší kyselinou, vyfoukání účesu brokovnicí a celotělovou masáž parním válcem! Do Hradce přivezeme polskou špičku současného extrémního metalu:


ANTIAGAMA z Varšavy byli před 20 lety mezi prvními, kdo se pustili do hraní technicky náročného, experimentálního grindcoru. Netrápí se škatulkami, a tak do svého stylu absorbují vše od chaotických spletenců rytmických krkolomností, přes naprosto živelnou přímočarost, až po najazzlé, melodické okamžiky k vydechnutí. Laťku si dali pořádně vysoko, ale díky své mimořádné muzikantské zdatnosti ji překonávají s elegancí buldozeru. Především bubeník Pavulon patří minimálně do evropské extraligy, o čemž svědčí jeho členství a hostování v kapelách jako Vader, Decapitated, Belphegor, Obscure Sphinx nebo Batushka. Dokonce si na jednom turné zahrál i s velikány Lamb of God. Antigama se taky podílela na soundtracku k Cyberpunk 2077.


https://antigamaofficial.bandcamp.com/

Krakovští REDEMPTOR se za víc než 20 let existence vyvinuli v jednu z nejzajímavějších skupin atmosférického, progresivního / technického death metalu. S oblibou rozvíjí své pojetí pokroucené, svíravé disonance typu Ulcerate, Morbid Angel a Gorguts, potom šlápnou na plyn v tradičnějším death metalovém duchu, nebo rozeženou mlhu ponurosti vzletnou melodickou vyhrávkou. V jejich řadách opět najdeme špičkové muzikanty s dlouholetými zkušenostmi z kapel jako Decapitated a Hate.


https://redemptorpl.bandcamp.com/


Z Vratislavských SHODAN tryská talent na všechny strany. I jejich členové jsou ošlehaní působením v předních polských kapelách jako Hate a Banisher. Hudba Shodan je po okraj narvaná nápady a pestrostí, přitom neztrácí na energii a tlaku. Hrají moderně, místy technicky, nebojí se zaplout i do atmosféry. Riffy jak od Decapitated, občas doplněné valivostí Gojiry, mírně i Hour of Penance nebo Rivers of Nihil. Přesně v den koncertu jim bude vycházet třetí deska None Shall Prevail.


https://shodan.bandcamp.com/


Čtvrtá kapela a další podrobnosti budou zveřejněny v nejbližší době.

Kup si lístky v předprodeji, kapacita je omezená. Do 14. dubna včetně jsou za zvýhodněnou cenu 390 Kč, potom v druhé vlně do 4. května včetně za 420 Kč. Pokud zbydou, tak na místě za 450 Kč.

https://www.facebook.com/events/541038174684714?ref=newsfeed


Zdroj: Blackened Art, Grindpa Promotion & Booking,