KYANID, SMRTÍCÍ INJEKCE NEBO KULKA DO ZAD. KAPELA DYSANGELIUM SE NA SVÉM NOVÉM ALBU VRACÍ K MASAKRU V CHRÁMU LIDU V JONESTOWNU

04.07.2024

Východočeská death metalová formace DYSANGELIUM vydává v pořadí své čtvrté album.  

Po vášně vzbuzující nahrávce "Mohamord" si připravila další pikantní téma – náboženský fanatismus, kult osobnosti a lidskou zvrácenost.

Album s názvem "Jonestown"" vyjde oficiálně 2.srpna 2024 a křest nahrávky je naplánován na 28. září 2024 v jaroměřském Nároďáku. Asistovat u této slávy budou průkopníci českého thrash metalu DEBUSTROL.

Dysangelium se na metalové scéně pohybují od roku 2011. Od svého vzniku kapela odehrála přibližně 350 koncertů převážně po ČR, zčásti i po okolních státech (Slovensko, Maďarsko, Německo, Polsko), a to jak s lokálními kapelami, tak i se skupinami zvučnějších jmen (Neocaesar, Purgatory, Christ Agony, Deathstorm, Skeletal Remains, Destruction apod.). Dysangelium vystoupili i na významných festivalech, jako Brutal Assault, Gothoom Open Air či Czech Death Fest. V roce 2015 se kapele dostalo cti předskakovat legendárním Krabathor a později též absolvovat několik koncertů v rámci turné Death Raid Over Europe po boku švédských Grave a amerických Malevolent Creation. V roce 2021 se Dysangelium koncertovali na několika akcích společně s řeckými Rotting Christ a zúčastnili se i festivalu Czech Metal Legends.

Během existence kapely došlo k několika personálním změnám, aktuální sestavu tvoří: Ctibor - bicí (ex-Sabathory), Nekro - zpěv (ex-Zordon, ex-Puritania, Okult), Kuba - basa (Strange), Pavel Sunn - kytara (Born Alive Dead).

Album s názvem "Jonestown" se vrací k největší masové sebevraždě v dějinách z roku 1978. Ta se odehrála v osadě Jonestown v Guayně. Fanatický vůdce Jim Jones nařídil více než 900 členům sekty Chrám lidu, aby si hromadně vzali život. Na jeho povel vypili jed se smrtící látkou kyanid a svým dětem píchli smrtelné injekce. Asi sto padesát členů, kteří se pokusili utéct, bylo na místě zastřeleno. Samotný boss sekty byl nalezen mrtvý na svém "trůnu" se střelnou ránou v hlavě, s největší pravděpodobností se zastřelil sám.

Z výše uvedeného zřejmé, že o nahrávku k romantické večeři pro dva při svíčkách zrovna nepůjde. Jedině kdyby šlo o černě oděné milence – příznivce extrémního metalu. Tam by snad došlo i na ostnatný snubák.

Album čítající devět skladeb se vyznačuje agresivitou, rychlostí a technickou zručností všech členů formace. Hutné a brutální riffy, složité struktury a drsný growlingový zpěv Nekra vás dovedou na pokraj smrti, destrukce, násilí, nihilismu… je to až příliš intenzivní a strašidelné, když si to krapet proženete vlastní představivostí.

Muzika je na provedení technicky náročná, rychlé bicí party doplňují složité basové linky a agresivní kytarové sóla. Skladby jsou instrumentálně velmi pestré a obsahují různé techniky a styly, jako je tremolo picking, blast beats, sweep picking, tapping, tak typické pro žánr death metalu.

Skladby jsou intenzivní, obsahují změny tempa, měnící se dynamiku a nálady, což dodává hudbě hloubku a rozmanitost.

Album je určeno pro posluchače, kteří mají rádi extrémní a experimentální hudbu. Určitě přivítají "Jonestown" do svého oblíbeného playlistu a přijdou si ho živě poslechnout na koncertech Dysangelia.

Seznam skladeb:

1.Jonestown

2. Sarinist

3. Starvation

4. Brainwasher

5. Dooms day

6. Bad

7. Narcosatan

8. Utopia

9. Dignideath